'Binlerce ton atığı ekonomiye kazandırdık'

Çorum Belediyesi’nin online olarak düzenlediği çevre konulu “Doğa Dostu Aileler Yarışıyor” yarışmasının ödül töreni dün gerçekleştirildi.

'Binlerce ton atığı  ekonomiye kazandırdık'

M.BURAK YALÇIN
Çorum Belediyesi’nin online olarak düzenlediği çevre konulu “Doğa Dostu Aileler Yarışıyor” yarışmasının ödül töreni dün gerçekleştirildi.

Ödül töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Dr.  Halil İbrahim Aşgın, belediyenin tüm birimlerinde geri dönüşümü mümkün olan atıklarla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek, böylece binlerce ton atığı ekonomiye kazandırdıklarını söyledi.
1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, başkan yardımcıları Av. İsmail Yağbat ile Zübeyir Tuncel ve belediye personeli katıldı.

‘EMANETLERE SAHİP ÇIKARSAK FELAKETLERİ ÖNLEYEBİLİRİZ’

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, son dönemde yaşanan doğa olaylarının çevrenin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirterek, “Bu sıra küresel ısınmayı sık sık duruyoruz. Bunun arkasında yatan çevresel aktörler ve bizim emanete sahip çıkamayışımız. Allah bize suyu, doğayı, havayı, toprağı emanet verdi. Biz hepsini kirlettik. Bu nedenle dünyada birtakım felaketler ile karşı karşıyayız. Farkındalık çok önemli. Bunların bize emanet olduğunu, bunlara sahip çıkmamız gerektiğini ve bu emanetlere sahip çıkarsak bazı felaketleri önleyebileceğimizi tekrar fark etmemiz gerekiyor. Bu anlamda bu etkinlik çok önemli. Gerek online gerekse yüz yüze farklı etkinliklerle bu emanetlere sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatacak etkinliklerin sayısını artıralım” dedi.

Belediyenin düzenli olarak atıkları topladığını ve ayrıştırarak ekonomiye kazandırması noktasında önemli bir görevi ifa ettiğini aktaran Başkan Aşgın, “Binlerce ton atığı ekonomiye kazandırdık. 27 tesisimizde geri dönüşümü mümkün olan atıklarla ilgili çalışmalar özenle yapılıyor” diye konuştu.

YARIŞMAYA TÜM MAHALLELERDEN KATILIM
Yarışmanın 3 gün sürdüğünü ve 15 mahalleden 402 ailenin katıldığını da ifade eden Aşgın, duyarlılıklarından dolayı Çorumlulara teşekkür etti.

ÖDÜLLER GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN YAPILDI
Konuşmanın ardından çevre konulu “Doğa Dostu Aileler Yarışıyor” bilgi yarışmasında ilk 3’e giren yarışmacılara geri dönüşüm malzemelerinden yapılan ödüller takdim edildi.
Programda Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri de defile gösterisi yaptı.

Çorum Belediyesi Kadın-Gençlik-Engelli Merkezi kursiyerleri tarafından atık malzemelerden yapılan “Dönüşüm Muhteşem Oldu” sergisinin ardından da tören sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ CIK
VATANDAŞ CIK - 5 ay Önce

KİME SÖYLEDİNİZ NASIL BİR YARIŞMA KİŞİYE ÖZEL Mİ BİZİM NİYE HABERİMİZ YOK ..BEN HİÇ İLAN GÖRMEDİM.SEÇİM OLSA BOY BOY POZ VERİRSİNİZ...OLMADI

SIRADAKİ HABER