Kaynak ustalarına mesleki yeterlilik eğitimi

Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası öncülüğünde devam eden Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimleri şimdi de kaynak ustalarına veriliyor.

Kaynak ustalarına  mesleki yeterlilik eğitimi

Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası öncülüğünde devam eden Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimleri şimdi de kaynak ustalarına veriliyor.

Çilingirciler, Sobacılar ve Tenekeciler Odası ile Kalaycılar ve Hırdavatçılar Odası'na kayıtlı esnafa yönelik verilen eğitimler sonunda yapılacak olan sınavı başarıyla geçen ustalar Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacak.

ÇESOB'ta verilen eğitimde Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun ile Çilingirciler, Sobacılar ve Tenekeciler Odası Başkan Vekili Murat Üründü de hazır bulunurken, Uzun ve Üründü, ustalara başarılar dilediler.
Eğitimlerin devam edeceğini belirten Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin Çilingirciler, Sobacılar ve Tenekeciler Odası ile Kalaycılar ve Hırdavatçılar Odası'na başvurmaları gerektiğini dile getirdi.

Eğitimlerin ustalık belgesi olmayanlar için fırsat olduğunun altını çizen Uzun, Oto Tamirciler Esnaf Odası olarak, Çorum esnafını uluslararası meslek standartlarına uygun belgeye kavuşturmaya devam edeceklerini kaydetti.

Necmettin Uzun, eğitimler için Birliğin kapısını her zaman açık tutan ÇESOB Başkanı Recep Gür'e ayrıca teşekkür etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER