RECEP MEBET

Mülkiyeti Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)’ne ait olan Alpagut Dodurga Linyitleri (ADL) Sitesi, yapılan anlaşma ile Dodurga Belediyesi’ne devredildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Dodurga açısından önemli bir kazanıma daha imza attıklarını söyledi.

Göreve seçildiği günden beri belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçenin her sorunu ile yakından ilgilendiğini belirten Mustafa Aydın, sorunların çözümü için gece-gündüz demeden çalıştığını ve seçim vaatlerinin dışında bir çok hizmeti ilçe halkının istifadesine sunduğunu kaydetti.

DODURGALILAR’A MÜJDE

Atıl durumdaki ADL tesislerinin Belediye’ye tahsisi için yoğun girişimde bulunan Aydın, TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak ile yaptıkları görüşme sonucunda anlaşmaya vararak karşılıkla imzaları attıklarını müjdeledi.

Anlaşma sonrası Dodurga Belediyesi’ne geçen tesisleri ilçe halkının kullanıma açacaklarını vurgulayan Başkan Aydın, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Yıllardır ilçe halkımızın özlemini çektiği tesislere kavuşturuyor olmanın sevincini yaşıyoruz. İçerisinde sinema salonu ve konut alanlarından oluşan 26 bin metrekarelik arsa bugünkü koşullarda yaklaşık 4 milyon TL değerinde. Ekonama Binası yaklaşık 1.5 milyon, 5 adet lojman binası ise yaklaşık 1.2 milyon lira değerinde bulunuyor.

Öte yandan eski dispanser binası- yaklaşık 200 bin TL, yarı olimpik yüzme havuzu yaklaşık 5.5 Milyon TL, misafirhane ve arsası ise yaklaşık 2.5 Milyon TL.

20 bin metrekare içerisinde mesire, piknik ve spor alanı olan Çamlık ile Çocuk Parkı’nın kullanım hakkı da ücretsiz olarak belediyemize tahsis edildi.

TKİ-ADL Sitesi sahası içerisindeki bu kazanımların sağlanmasında her daim yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İlçe Teşkilatı ve dönemin İlçe Başkanı Abdullah Uysal ile Belediye Meclis Üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Belediyemize tahsis edilen bu yeni alanlarla Dodurga’yı gelecekte daha güzel günlere taşıyacağımıza inanıyorum.”