Okuma coşkusu sürüyor

“Çorum Okuyor” projesi kapsamında okullarda başlatılan okuma grupları okudukları kitapları değerlendirmeye devam ediyor.

Okuma coşkusu sürüyor

Çorum Okuyor” projesi kapsamında okullarda başlatılan okuma grupları okudukları kitapları değerlendirmeye devam ediyor.

İnönü Anadolu Lisesi okuma grubu öğrencileri Hasan Ali Toptaş’ın yazdığı “Kuşlar Yasına Gider” isimli romanı okuyarak değerlendirdiler. İnönü Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirmeye Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, bazı okulların müdürleri ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerden Nazegül Taş’ın moderatörlüğünü yaptığı, yine öğrencilerden Elif Yaman, Fadime Akşun ve Rümeysa Yiğit’in değerlendirmeler yaptığı okuma grubundaki öğrenciler kitapla ilgili merak edilenlere cevap verdiler. Değerlendirmede Hasan Ali Toptaş’a ait “Kuşlar Yasına Gider” kitabının içeriğiyle birlikte yazarın vurguladığı bölümler ele alındı.

‘ÇORUM ARTIK İLK 10 İÇERİSİNDE’

Program sonunda konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Okuyor projesi kapsamında başlatılan okuma gruplarını tüm Çorum’un sahiplenmiş olmasının ve okullardaki grupların hızla yayılmasının mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Çorum’un okuyan iller arasında yer almaya başladığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan “Geçtiğimiz günlerde kitap satışı yapan bir site istatistiklerini yayınladı. Bu istatistikler içerisinde önceki yıllarda Çorum ilk 50 içerisinde bile yer almıyordu. Ancak son yayınlanan istatistiğe göre Çorum ilk 10’un içerisinde. Okul müdürlerimizin bu projelere sahip çıkması, öğretmenlerimizin bu projeye destek çıkması ve neticesinde öğrencilerin bu projeyi götürmeleri çok anlamlı ve çok değerli. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Sunumu yapan öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır ise öğrencileri dinlemekten duyduğu memnuniyeti ve okullarda kitap okuma oranının artmasının mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Hüseyin Kır, projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Program katılanlar değerlendirme bittikten sonra okul içerisinde yer alan Z Kütüphane’de öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER