Köpeğe çarpmamak için ani fren yapan sürücü otomobille çarpıştı: 6 yaralı Köpeğe çarpmamak için ani fren yapan sürücü otomobille çarpıştı: 6 yaralı

Uzun süredir tartışılan başıboş sokak köpeği sorunu hala çözüme kavuşmadı. Vatandaşın hayatını tehlikeye atan sorun nedeniyle her gün bir olay yaşanıyor. Son olarak Erzurum'da yaşlı bir kadın dehşeti yaşadı. Annesine gitmek için yola çıkan Hülya Altunok, 4 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Kendi imkanlarıyla köpeklerden kurtulmaya çalışan Altunok, dengesini kaybederek sokak arasındaki 12 basamaklı merdivenden yuvarlandı. Yaralanan Altunok'u köpeklerin saldırısından çevredekiler kurtardı. Oltu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hülya Altunok'un sağ kolu ile burnunun kırıldığı belirlendi.

"DIŞARI ÇIKMAYA KORKAR HALE GELDİK"

Hastanede tedavisi yapılan Altunok, akşam saatlerinde dışarı çıkmaya korkar hale geldiklerini belirterek, "Annemlere gitmek için yola çıktım. Bu sırada 4 sokak köpeği etrafımı sardı. Köpeklerden biri koluma biri bacağıma saldırdı. Onları korkutmak için ayakkabımı çıkarmak isterken dengemi kaybederek merdivenden düştüm. Bu sırada 2 köpek daha saldıracaktı vatandaşlar yardımıma koştu. Onlar olmasaydı beni paramparça ederlerdi" dedi.

"BENİM CANIM YANDI BAŞKASININ YANMASIN"

Kıyafetinin kalın olması sebebiyle köpeklerin diş geçiremediğini söyleyen Altunok, yetkililerin tedbir almasını isteyerek, `Benim canım yandı, başkasının yanmasın. İnşallah tez zamanda bu köpekleri toplarlar` diye konuştu. 

Editör: İhlas Haber Ajansı