Picasso’yu tanıyıp kübik resimler yaptılar

Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nda e-twinning projesi kapsamında “Küçük Kübik Ressamlar” sergisi açıldı.

Picasso’yu tanıyıp kübik resimler yaptılar

Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nda e-twinning projesi kapsamında “Küçük Kübik Ressamlar” sergisi açıldı.

Okul Müdürü Ceylan Şahin tarafından açılışı yapılan resim sergisinde Anasınıfı öğretmeni Burcu Küçükturan bir konuşma yaparak proje çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Küçükturan yaptığı konuşmada, "Hayatlarında ilk defa bir ressamın adını duyan çocuklar için yeni bilgi ve deneyimlerin kapısını açan bu proje ile çocuklar Mart ayında dünyanın en ünlü ressamı Picasso’yu tanıdılar. Picasso’nun eserlerini ve Kubizm sanat akımının özelliklerini keşfeden çocuklar, çalışmalara Picasso'nun eserlerinin boyama sayfalarıyla başladı. Kübizm sanat akımının özelliklerini kullanarak özgün kubist resimler yapmaya çalıştılar. Bir aylık büyük emeğin sonucunda yapılan çalışmayla çocuklar özgün kübist resimler yapmayı başardılar” dedi.

Küçükturan, dünyanın en ünlü ressamı olan Picasso'yu ve kubizm sanat akımını çocukların resimlerinden yola çıkarak oluşturan Picasso'nun ve eserlerinin çocuklar tarafından öğrenilmesinden ve çocukların özgün kubist resimler yapmasından çok mutlu olduğunu ifade ederek, öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getirdi.

Okul Müdürü Ceylan Şahin ise yaptığı açıklamada, resim yapmanın çocukların algı, beceri ve yaratıcı gücünü ortaya çıkaran, çocuklarda göz ile el koordinasyonunun gelişimini destekleyen, gün içerisindeki duygularını ve enerjilerini kâğıda dökerek aynı zamanda duygusal ve sosyal rahatlama aracı olduğunu dile getirerek, bu özgün e-twinning projesi için Burcu Küçükturan’ı tebrik etti. Öğrencilerin yaptıkları eserler ilgi çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER