Fatih Başak

Tüm Makaleleri

Fatih Başak

BİYOGRAFİ
Fatih BAŞAK
1968 yılında Sungurluda doğdum. İlk, orta ve lise tahsilini Sungurlu’da tamamladıktan sonra 1989 yılında Amasya Eğitim Yüksekokulu’nu tamamlayarak, Batman ili Kozluk ilçesinde sınıf öğretmeni olarak göreve başladım. 1993 yılından 2004 yılına kadar Sungurlu’nun Eşme ve merkez Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Boğazkale Merkez İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yaptım. 2008 yılına kadar burada görev yaptıktan sonra Havza İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü olarak atandım. 2010 yılında kadar görevlendirme yoluyla Sungurlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptım.
2010 yılında Millî Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu’na Şube Müdürü olarak atandım. 2012-2014 yıllarında Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü, 2014 yılında da Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptım.
2014 – 2019 yıllarında MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nde daire başkanı olarak görev yaptım. Daire başkanlığım süresince 81 ildeki ilkokulların üçüncü sınıflarında uygulanan İlkokullarda Yetiştirme Programının (İYEP) bizzat koordinatörlüğünü yürüttüm. Bu programın uygulanması sayesinde; akranlarına göre geride kalan öğrencilerin akademik başarılarında %87 oranında başarı sağlanmıştır. Bu program halen tüm ilkokullarda uygulanmaktadır.
Halen MEB Millî Eğitim Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

Fatih BAŞAK
[email protected]
www.fatihbasak.org

Kaçış rampası

Kaçış rampası