Oğuzlar cevizi Antalya'da tanıtılıyor

Oğuzlar Ceviz Üreticileri Tarımsal Birliği, Antalya 10. Yöresel Ürünler Fuarı'na katıldı. 

Oğuzlar cevizi Antalya'da tanıtılıyor

Oğuzlar Ceviz Üreticileri Tarımsal Birliği, Antalya 10. Yöresel Ürünler Fuarı'na katıldı. 

Birlik Başkanı Oğuz Hantal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuar süresince insanlara Oğuzlar cevizini tanıtacaklarını söyledi. 

Fuarda Oğuzlar ceviziyle Çorum'u temsil ettiklerini belirten Hantal, "Oğuzlar cevizinin ünü tahmin ettiğimiz boyutların üzerine çıkmış. Fuarı ziyarete gelen insanlar standımızı görünce cevizimizi tatmak istiyor. Vatandaşlardan yoğun ilgi görüyoruz." dedi. 

Oğuzlar cevizini daha geniş kitlelere ulaştırmak için bu tür fırsatları iyi değerlendirdiklerini dile getiren Hantal, "Birliğimizin kuruluş amaçlarından bir tanesi cevizimizin tanıtımını yapmak. Fuarda 5 gün süreyle cevizimizi insanlara tattıracağız ve en iyi şekilde tanıtımımızı yapacağız." diye konuştu. 

Oğuzlar cevizinin kıvamı, besin değeri ve dil yakmayan tadıyla ün kazandığı anlatan Hantal, verimli geçen hasat döneminin ardından tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini sözlerine ekledi. 

(AA)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir dost
bir dost - 3 yıl Önce

oğuzlar cevizi barajın iklimi etkilemesinden midir bilinmez ama her geçen sene kalitesini kaybediyor. Fuarlarda tanıtımdan önce ilçe halkının bilinçlendirilmesi gerekir. kabuğu makinelerce soyulan cevizlerin acıması, cevizler süper deyip çürük cevizlerin satılması, diğer ceviz türleri ile karıştırılıp oğuzlar cevizi gibi satışa sunulan cevizler malesef oğuzlar cevizinin itibarını zedeliyor. bu işle uğraşanların sertifikalı kişiler olması, cevizlerin standart fiyatlandırılması ve gelişmiş tarım aletlerinin kullanılması oğuzlar cevizinin itibarını kurtaracaktır.

SIRADAKİ HABER