Amasya'da 4 yıllık üniversiteli olmak için DGS'ye 4'üncü kez giren 82 yaşındaki Yaşar Aktaş, adeta gençlere taş çıkartıyor. Yaşar dede, Türkiye'nin en yaşlı üniversite öğrencisi olma hayaliyle mezara kadar okumak istediğini söyledi.

En düşük emekli aylığı düzenlemesi bugün Meclis'e gelecek En düşük emekli aylığı düzenlemesi bugün Meclis'e gelecek

Öğrencisi olmak istediği Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasını evinden gözleyen evli, 3 çocuk ve 8 torun sahibi Yaşar dedenin okuma azmi görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

İnternet üzerinden derslere çalışan Yaşar dede, Amasya Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslara katıldı. Ardından Amasya Üniversitesi'nde kütüphanenin özel bölümünde torunu yaşındaki matematik öğretmenliği okuyan üniversitelilerden de ders aldı.

"İNŞALLAH BU SEFER KAZANACAĞIM'

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki sınav salonunun girişine ilk gelenler arasında olan Aktaş, “Bu sınava 4. girişim. İnşallah bu sefer kazanacağım. Çok çalıştım” dedi. İlkokul diplomasına mezun olduğu okulun sisteminde bulamaması üzerine ulaşamayan ve 70 yaşındayken açık öğretime başvurup sırasıyla ilköğretim, lise ve iki yıllık ilahiyat bölümünü başarıyla bitiren emekli elektrik teknisyeni Aktaş, “Okumak çok güzel bir şey. Ölünceye, mezara kadar okuyacağım” ifadelerini kullandı.

Editör: İhlas Haber Ajansı