Belediye’den Boğazkale’ye bin ton asfalt desteği

Çorum Belediyesi, ilçelere asfalt desteğini sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Hititler’in başkenti Boğazkale’de asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Belediye’den Boğazkale’ye  bin ton asfalt desteği

Çorum Belediyesi, ilçelere asfalt desteğini sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Hititler’in başkenti Boğazkale’de asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Başkan Aşgın’ın da katıldığı programda Hitit Caddesi’ne bin ton asfalt serimi yapıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin Boğazkale ilçesinde gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Aşgın’a incelemeler sırasında Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Sülün ve Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Fen İşleri Müdürü Seyit Ünaldı da eşlik etti.

Çorum Belediyesi olarak Çorum’u bir bütün olarak düşündüklerini vurgulayan Aşgın, “Bütün ilçelerimize Çorum Belediyemizin bir armağanı olarak 1000 ton asfalt dökmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Şu ana kadar da parti gözetmeksizin 7 ilçenin asfaltını tamamladıklarını açıklayan Aşgın, “Geçtiğimiz dönem Mecitözü, Dodurga, Oğuzlar, Alaca, Ortaköy ilçelerimize asfalt döktük. Kargı ilçemize de kilit taşı desteği verdik. Bu sezon da ilk ilçe çalışmalarımızı Boğazkale’den başlattık. Burada arkadaşlarımız altyapı çalışmalarını tamamladı. Şimdi Hitit Caddemize 1000 ton asfaltımızı döküyoruz. Biz Boğazkaleli hemşehrilerimizi seviyoruz. Burada bizim, ilçe belediyemiz ve teşkilatlarımız arasındaki uyumumuz bizi memnun ediyor. Boğazkale her zaman Cumhur İttifakı'na destek verdi, bundan sonra da vermeye devam edecek. Buna da biz yürekten inanıyoruz. Asfaltımız hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

HER İLÇEYE BİN TON ASFALT
Boğazkale’nin ardından Osmancık ve Bayat ilçelerine asfalt, Aşdağul Beldesi’ne de kilit taşı desteği vereceklerini açıklayan Aşgın, “Böylece bu yıl da ilçelerimize desteğimizi sürdürmüş olacağız. İlçelerimize asfalt desteği sözünü verdiğimizde 1000 ton asfaltın maliyeti 300 bin liraydı, şu an 1 milyon lira civarında. Madem biz bu sözü verdik, maliyetine bakmadan da bu sözü yerine getirmemiz gerekir.” ifadelerini kullandı.

MESUT OCAKLI’DAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR
Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı da açıklamasında Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Çorum Belediyesi’nin desteği ile Hitit Caddesi’nin asfaltının yapıldığını belirten Ocaklı, “İlçemize bin ton civarında asfalt serimi yapılacak. Bin 300 ton da altyapı malzemesi döküldü. Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a, belediye meclis üyelerine, başkan yardımcılarımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM YÜCEL’E ZİYARET
Aşgın, ilçe ziyareti kapsamında Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı ile Boğazkale Kaymakamı Nazmi Yücel’e de nezaket ziyaretinde bulundu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER