Cezalar gelince maske kullanım oranı arttı

Çorum’da geçtiğimiz günlerde Vali Mustafa Çiftçi’nin bizzat katıldığı kapsamlı Koronavirüs denetiminde maske takmayan kişilere 900 lira para cezası kesildi.

Cezalar gelince maske kullanım oranı arttı

FATİH BATTAR

Çorum’da geçtiğimiz günlerde Vali Mustafa Çiftçi’nin bizzat katıldığı kapsamlı Koronavirüs denetiminde maske takmayan kişilere 900 lira para cezası kesildi.

Çorum’da artan Koronavirüs vakalarına dikkat çeken Vali Çiftçi, son 10 günde 4 kişinin virüsten hayatını kaybettiğini açıklamış ve vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda uyarmıştı.

Vali Çiftçi’nin uyarıları ve cezaların gelmesinin ardından Çorum’da maske kullanım oranı arttı. Çorum’un en kalabalık caddeleri olan  Gazi ve İnönü Caddesi’nde neredeyse maske takmayan kimse yok gibi.

Uyarıların ardından kentte vatandaşlar, cadde ve sokaklarda koronavirüs tedbirlerine uyuyor, maskelerini takarak sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediyor. Gazi ve İnönü Caddesi'nde posli ekipleri, resmi araçlardan sürekli maske ve sosyal mesafe anonsu yaparken, belediye ve cami hoparlörlerinden de günün belirli saatlerinde uyarılar yapılıyor. Denetim ve kontrollerin sıkı tutulduğu kentte, maske takma oranının yükseldiği  gözleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Denetim yapmak
Denetim yapmak - 11 ay Önce

Vali neden bizzat katılmış.Durum ciddileşip,vaka sayısı artarsa,Vali nin performansı tartışmaya açılır.Ve merkezde bir başka göreve gider.

SIRADAKİ HABER