Emlak Yönetim Genel Müdürü Ayhan Karaca oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) iştirak şirketi olan Emlak Yönetim Hizmetleri AŞ Genel Müdürlüğüne Ayhan Karaca getirildi. 

Emlak Yönetim Genel Müdürü Ayhan Karaca oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) iştirak şirketi olan Emlak Yönetim Hizmetleri AŞ Genel Müdürlüğüne Ayhan Karaca getirildi. 
Emlak Yönetim Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Hasan Durhat’ın Fatih Belediye Başkan Yardımcısı olarak kurumdan ayrılmasından sonra boşalan makama, uzun yıllar TOKİ’de Finansman Daire Başkanı olarak görev yapan Ayhan Karaca getirildi. 1969 Ankara doğumlu olan Ayhan Karaca, aslen Çorumlu'dur. Erciyes Üniversitesi İşletme Bölümünden 1994 yılında mezun olan Karaca, 2004 yılına kadar özel sektörde sırasıyla stajyer mali müşavir ve genel müdürlük görevlerini yürüttü. 2004 yılında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Finansman Daire Başkanlığında uzman olarak çalışmaya başlayan Karaca, 2007 yılında şube müdürü oldu. Uzmanlığı döneminde idarenin konut politikası çerçevesinde satışa sunulacak projelerin aylık, yıllık ve dönemsel periyotlarla planlanmasını, üretilen ve satışa hazır hale gelen konut projelerinin ayrıntılı maliyet analizini yaparak fiyat ve satış politikalarının belirlenmesi konularında çalışma yürüten Karaca, konut satışlarına aracılık edecek kurum ve kuruluşlarla gerekli protokollerin yapılması, işlemlerin yerine getirilmesine yönelik tüm yazışmaların yürütülmesi, konut seçim ve teslimine yönelik tüm işlemlerin organize edilmesi, konut fiyatlarının dönemsel artış hesaplarının yapılması işlemlerini yerine getirdi. 2007-2008 yıllarında Finansman Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevini icra eden Karaca, Eylül 2008 ve Nisan 2019 arasında Finansman Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Karaca'nın daire başkanlığı döneminde 762 bin 187 konutun satışı ve 595 bin 449 konutun teslimi gerçekleştirildi. Karaca, Türkiye’de Hasılat Paylaşımı Modeli Satışın ilk uygulayıcısı olarak devletin elindeki atıl ve problemli arsaları değerlendirerek yaklaşık 25 milyar TL tutarının kamuya kazandırılmasına katkı yaptı. 19 Nisan tarihinde Emlak Yönetim Hizmetleri AŞ Genel Müdürlüğüne getirilen Karaca, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER