Mutlu günler acıya dönüşmeyecek

İçişleri Bakanlığın tarafından, düğün ve nişan törenlerinde havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere genelge gönderildi.

Mutlu günler acıya dönüşmeyecek

İçişleri Bakanlığın tarafından, düğün ve nişan törenlerinde havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere genelge gönderildi. Valilikler, düğün ve nişan gibi törenler öncesinde, silah kullanılmayacağına dair organizasyon sahiplerinden taahhütname alacak.

İçişleri Bakanlığı düğün, nişan ve benzeri organizasyonlarda havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere genelge gönderdi. Bakanlık valiliklerden düğün, nişan gibi organizasyonlar öncesinde silah kullanılmayacağına dair organizasyon sahiplerinden taahhütname alınmasını istedi. Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri silahla havaya ateş edilmesine müdahalede bulunmazlarsa haklarında soruşturma açılacak.
Silahı ile havaya ateş açan kamu personeli hakkında ise disiplin işlemi yapılacak. Bakanlık, düğün, nişan vb. organizasyonlarda bu hususlara dikkat edilmesi için valiliklere “genel emir“ çıkarma talimatı verdi. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 15:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir...
Söz Bir... - 4 yıl Önce

Yerinde bir uygulama, destekliyorum.Analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın.Silahlari sportif olarak poligonlar da kullanmak gerekir,Medeni olan da budur.cehalet örneği göstermenin artık gereği yok...

SIRADAKİ HABER