Yaydiğin yol ayrımına kavşak talebi

Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan Çorumun Ortaköy girişi duble yolu için vatandaşların bazı düzenleme talepleri var.

Yaydiğin yol ayrımına kavşak talebi

FATİH AKBAŞ

Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan Çorum’un Ortaköy girişi duble yolu için vatandaşların bazı düzenleme talepleri var.

Daha önce tek şerit olan yolun bölünmüş şekilde yeniden yapılmasından dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar yaşadıkları bir sorunun da çözümünü bekliyorlar.

Yaydiğin köyü yol ayrımında kavşak olmadığını belirten bölge sakinleri hem kendilerinin hemde köy yolunu kullananların ileriden U dönüşünün yasak olduğu yerden dönmek zorunda kaldıklarını söylediler.

Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun da vatandaşların yol ile ilgili yaşadıkları sorunun çözümü için gerekli başvuruları yaptıklarını ancak henüz bir sonuç alamadıklarını belirtti.

Çorum’un Ortaköy girişinin daha önce tek şeritli olduğunu ve Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihalenin sonucunda bölünmüş yol olarak yeniden yapıldığını ifade eden Durgun, “Yolun bölünmüş şekilde yeniden yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ama projesinde hatalı olduğunu düşündüğümüz bir noktanın acilen düzeltilmesini de istiyoruz. Hem Yaydiğin yolunu kullananlar hemde yolun Çorum’a giriş şeridi tarafından ikamet eden vatandaşlar burada kavşak olmadığı için bölünmüş yolun bittiği yerden dönmek zorunda kalıyor. Ama burada ‘U Dönüşü Yasaktır’ levhası var. Geri dönüş yasak ama tehlikeli olmasına rağmen mecburen buradan dönüş yapılıyor. Zaman zamanda kazalar meydana geliyor. Yaydiğin yol ayrımına geri dönüş cebi ve kavşak yapılması ile ilgili talebimizi 04.12.2017 tarihli dilekçe ile Karayolları Şube Şefliğine ilettik. 3,5 ay geçmesine rağmen hiçbir gelişme olmadı.  Burada daha feci bir kaza yaşanmadan önce sorunun çözülmesini istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
dağdelen
dağdelen - 5 yıl Önce

Hani bir istifa toplantısında nerdeyse ağlıyarak yaptığın konuşmada her istediğimizi aldık diyodun çorum mücavir alanı içinde bi zahmet söyleyeydin zatı şahanelerinize de yaptıraydınız

SIRADAKİ HABER