Erbil’de Türk diplomat Osman Köse’nin şehit edildiği eylemin faillerinden PKK/KCK’lı Renas Derik kod Cemil Akar, MİT ve TSK’nın Irak’ın kuzeyine yönelik gerçekleştirdiği ortak hava harekatında öldürüldü.

Yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine karşı verilen mücadele hız kesmeden devam ediyor. Saklandıkları yerde tespit edilen teröristler düzenlenen operasyonlarla tek tek etkisiz hale getiriliyor.

2 belediye başkan adayı kendileri için oy kullanamayacak 2 belediye başkan adayı kendileri için oy kullanamayacak

Türk diplomat Osman Köse, görev yaptığı Erbil’de 17 Temmuz 2019’da gittiği bir restoranda PKK/KCK’lı teröristlerin pususu sonucu şehit olmuştu. Türk Diplomat Köse’yi şehit eden PKK’lı Cemil Akar’ın elinde silahı ile birlikte restorandan kaçış anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Cemil Akar’a düzenlenen operasyon planının başlangıcı da o görüntüler oldu.

OPERASYONUN DÜÜĞMESİNE BASILDI

MİT, güvenlik kamerası görüntüleri üzerine detaylı bir çalışma başlattı.  Eylem sonrası kaçış görüntüleri dakika dakika incelendi. Yapılan titiz incelemeler neticesinde teröristlerin, eylem sonrasında Erbil’den kaçarak Süleymaniye bölgesine geçtiği tespit edildi.

PKK’lı Akar’ın, Süleymaniye’nin kuzeyinden Kandil alanına ulaştığı belirlendi. Devam eden çalışmalarla örgüt mensubunun kimliğine ve bulunduğu bölgeye ilişkin detaylı bilgilere ulaşıldı. MİT ve TSK’nın Irak’ın kuzeyinde icra ettiği ortak hava harekâtında Renas Derik Kod Cemil Akar etkisiz hale getirildi.

Editör: Çorum Hakimiyet