Kadir ile Büşra hayatını birleştirdi Kadir ile Büşra hayatını birleştirdi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, “15 Temmuz: Milletin Zaferi Fotoğraf Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Hitit Üniversitesi ve Çorum Belediyesi ev sahipliğinde Sanat Galerisi'nde düzenlenen serginin açılışına Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam ve birkaç kişi katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, serginin İletişim Başkanlığından alınan 60 fotoğraftan oluştuğunu belirterek, "Bu fotoğrafların ortak bileşeni milletimizin darbeye direnişini bizlere yansıtması. Devletimize karşı böyle ihanet tablolarının bir daha gerçekleşmemesi ve bunun için de gerekenlerin yapılması dileğiyle, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz." dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan ise aradan 8 yıl geçtiğini hatırlattı, darbe girişiminin unutulmaması gerektiğini söyledi.

 Candan, hafta boyunca darbe girişiminin unutulmaması için 15 Temmuz etkinliklerinin yapılacağını belirtti.

Vali Yardımcısı Tamer Orhan da "Vatanımıza kast eden hainlerle, güruhlarla mücadelemiz durmaksızın devam edecek. 15 Temmuz'un unutturulmaması için sergiler, ziyaretler, etkinlikler devam edecek. Unutursak tekrar yaşamak zorunda kalırız. Unutmadık, unutturmayacağız." şeklinde konuştu

Sergi Çorum Belediyesi Sanat Galerisinde 16 Temmuz'a kadar açık kalacak.

Editör: Murat Karasu