Yenilmez’in “Usta” oyununa yoğun ilgi

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp yönettiği 2.Abdülhamid Han'ı konu alan 'Usta' isimli tiyatro oyunu Çorumda sahnelendi.

Yenilmez’in “Usta” oyununa yoğun ilgi

M.BURAK YALÇIN

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in yazıp yönettiği 2.Abdülhamid Han'ı konu alan 'Usta' isimli tiyatro oyunu Çorum’da sahnelendi. Oyuna Çorumlular yoğun ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz Cuma akşamı Devlet Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, daire müdürleri ve çok sayıda davetli izledi.

Yenilmez, Ziraat Bankası'nın destekleriyle hazırlanan ve baba-kız ilişkisi üzerinden ilerleyen oyunda 2. Abdülhamid Han'ı canlandırdı.

Yaklaşık 2 saat süren tek perdelik "Usta" oyununda Yenilmez'in yanı sıra Tilbe Germencik ve Zülfü Demirtaş’da rol aldı.

Oyunu yazıp yöneten Ahmet Yenilmez, 2. Abdülhamid Han'ı merkezine alan "Usta" isimli tiyatro oyununu 81 ilde 100 kez sahneleyeceğini belirterek,  “Sultan’ı özellikle mesleğim alanında ki özelikleri ve bir ‘’İnsan Abdülhamid’’ alarak ele alıp işlemenin daha faydalı, özelliklede genç neslimiz üzerinde daha etkili olacağı kanaatindeyiz.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu edinen "Akif" oyunuyla daha önce 81 ili dolaşan Yenilmez, şimdi de Abdülhamid Han'ı anlatan bir oyunla Türkiye'yi dolaşmanın anlamlı olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER