Bu kez belediye önünde eylem yaptılar

Dün Dr Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nun yanındaki sentetik sahalarda eylem yaparak sahaların yerine park yapılmasını protesto eden amatör spor kulüpleri ve Çorumspor’da oynayan eski futbolcular, bu kez belediye binası önünde eylem yaptı.

FATİH BATTAR
Dün Dr Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nun yanındaki sentetik sahalarda eylem yaparak sahaların yerine park yapılmasını protesto eden amatör spor kulüpleri ve Çorumspor’da oynayan eski futbolcular, bu kez belediye binası önünde eylem yaptı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a bir kez daha çağrıda bulunan futbolcular, ‘sahalara dokunma’ diyerek Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’dan o bölgeye yapılacak park projesinden vazgeçmesini istedi. 

Bölgede yeterince park olduğunu ancak spor alanı olmadığını belirten eski Çorumsporlu futbolculardan Buğra Öztürk, yapılacak Millet Bahçesi’ne 1 ve 2 nolu sentetik sahaların da eklenmesini istediklerini söyledi.

Öztürk;  Bugün burada sahalarımıza dokunulmaması için toplandık. Bu iki saha çocuklarımız için çok önemli. Biz bu sahalarda yetişmiş profesyonel futbolcularız. Bizim derdimiz sahların yıkılmasını protesto etmek değil. İki tane yeni sentetik saha yapıldı ama aileler buralara çocuklarını göndermek istemiyor. Bu sahalar herkesin rahatlıkla ulaşabileceği yerler.  O yüzden biz bu sahalara dokunulmasını istemiyoruz.” dedi

Eski Çorumsporlu futbolculardan Nedim Köse ise sahaların yıkılmaması için gerekirse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar çıkacaklarını söyleyerek, o bölgeye yapılacak park projesinden vazgeçilmesini istedi.

'REFARANDUMA GÖTÜRELİM'
Avukat Teoman Şahin ise Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a referandum çağrısında bulunarak; “Bu işi Çorum halkının takdirine bırakalım. Referanduma gidelim. Heryere sandık koyalım ve anket yapalım. Bu işin doğru olup olmadığına halk karar versin. Halkın iradesine bir damla saygısı varsa referanduma davet ediyoruz. Korkmasın, çıksın ortaya. Halk ne diyorsa biz ona uyacağız, kendisi de uysun.” ifadelerini kullandı.   

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2023, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
osmanlı
osmanlı - 4 gün Önce

şehrin merkezine park yapılsın... sentetik sahalar şehrin farklı köşelerinde mevcut. yeni yapılan sahada şuan çimento arazsinin yan tarafında. belediye doğru iş yapıyor.

Vatandaş
Vatandaş - 4 gün Önce

Referanduma götürmeye Halil İbrahim yüreği yetmez

mustafa
mustafa - 3 gün Önce

Abi ben diyorim ki; sentetik sahalar kalsın. Turhan KILIÇCIOĞLU stadının yerine park yapılsın. Olmaz mı?

Yozgatlı Cemil
Yozgatlı Cemil - 3 gün Önce

Ula Çorumlular ne boş işlerle uğraşıyorsunuz

Çorumlu
Çorumlu @Yozgatlı Cemil - 3 gün Önce

yozgatlı cemil işine bak...

SIRADAKİ HABER