Toz kabusu sürecek

Kuzey Afrika’dan hava akımlarıyla taşınarak Türkiye’ye ulaşan toz bulutları Çorum’u da etkisi altına aldı.

Toz kabusu sürecek

RECEP MEBET

Kuzey Afrika’dan hava akımlarıyla taşınarak Türkiye’ye ulaşan toz bulutları Çorum’u da etkisi altına aldı.

Geçen hafta yaşanan ve araç sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen toz yağışının bugün de süreceği bildiriliyor.

Meteoroloji uzmanlarının açıklamalarına göre, kuvvetli hava akımlarıyla taşınan tozun Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısında etkili olması bekleniyor.

Vatandaşlar, hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarılıyor.

SÜRÜCÜLERİN TOZLA İMTİHANI

Lodosla birlikte yurdun dört bir yanına yayılan toz bulutları, sağanakla birlikte çamur olup yağdı.

Çorum şehir merkezinde, park halindeki araçların üzerini kaplayan çamur tabakası, sürücüler için kabusa dönüşürken oto yıkamacılarınsa yüzünü güldürdü.

İşe gitmek için araçlarının başına gelen sürücüler, gördükleri manzara karşısında hayli şaşırdılar. Bazı sürücüler ellerine aldıkları bezlerle araçlarını çamurdan arındırmaya çalışırken pek çok sürücü ile oto yıkamacıların yolunu tuttu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı oto yıkamacılarda yer yer araç kuyruklarının oluştuğu gözlendi.

Evlerin çatıları ile balkonlarda dahi farkedilen çamur lekeleri, işyerlerinin vitrinlerinde de kendini gösterdi. Ellerine aldıkları bezle çamur lekelerini temizlemeye çalışan vatandaşlar, en fazla çabayı ise şüphesiz araçları için sarfettiler.

Havadaki toz ve rüzgâr nedeniyle yağışların çamur şeklinde görülmeye devam edeceğine işaret edilirken biz de OTOPARK köşemizden Çorumlu sürücüleri bir kez daha uyarıyor ve tedbirli olmalarını öneriyoruz.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER