Çorum Belediyesi, Ulu Mezarlık'ta tefekkür etmek ve ziyaretçilerin manevi duygularını güçlendirmek için özel bir alan oluşturdu.

Çorum'un en büyük derdi karbon ayak izi mi? Çorum'un en büyük derdi karbon ayak izi mi?

Tefekkür tepesi olarak adlandırılan bu alan, sessizlik ve huzur içinde düşünebilme fırsatı sunuyor.

Tefekkür tepesi, Ulu Mezarlık'ta yer alan en yüksek noktada bulunuyor ve 360 derecelik bir manzara sunuyor. Ziyaretçiler, bu alanda oturarak bir yandan dünya telaşını diğer yandan kabirleri gözlemleyecek tefekkür edebilecekler.

Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda yapılan genel temizlik, bakım ve onarımçalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi tarafından Ulu Mezarlığa kurulan Tefekkür Tepesi’ni de ziyaret etti.

“Bir tarafta mezarlar, diğer tarafta akıp giden hayat”

Ulu mezarlığın tepe noktasında medeniyet kodlarını yansıtan sade bir tasarıma sahip tefekkür alanı inşa ettiklerini dile getiren Başkan Aşgın “Bu alan içerisine mezarlık ziyaretinde bulunan hemşehrilerimiz okuyabilsinler diye Kur’an-ı Kerimler ve dua kitapları koyduk. Kur’an okumayı bilmeyenler için sesli olarak dinleyebilecekleri Diyanet İşleri Başkanlığımıza ait Kur’an-ı Kerim uygulamasının yüklü olduğu bir tablet yerleştirdik. Hemşehrilerimiz burada bir yandan Kur’an-ı Kerim okurken ve dinlerken bir tarafta mezarları, diğer tarafta akıp giden hayatı görsünler ve tefekkürde bulunsunlar istedik.” dedi.

Başkan Aşgın, Tefekkür Tepesi’ne tüm vatandaşları davet etti.

Editör: Çorum Hakimiyet