Anne ve 2 yaşındaki oğlu Anıl'ın kahreden ölümü Anne ve 2 yaşındaki oğlu Anıl'ın kahreden ölümü

Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, "Tasarlayarak alt soya, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuksuz yargılanan Serhat O. katılmadı.

Davada tanık olarak dinlenen eczane çalışanı Ö.K, olay günü sanığın 15 yaşındaki kızı E.O'nun eczaneye getirdiği mamanın içerisinde topaklaşma gördüğünü ve bunu söyledikten sonra eczaneden ayrıldığını anlattı.

Mamanın bozuk olduğunu veya içerisinde bir madde bulunabileceğini düşünerek hastane veya laboratuvara yönlendirdiğini belirten Ö.K, özellikle tarihi geçmemiş mamada topaklaşmanın neden olduğunu anlamadığını ifade etti.

Mütalaasını sunan savcı, Serhat O'nun, eşi Türkan O'nun üçüncü çocuğu olan bebeği öğrendiği günden itibaren istemediğini, eşini özel bir hastanede kürtaj yaptırma girişiminde bulunduğunu aktardı.

Sosyal medyada paylaşmış

Mütalaada, baba Serhat O'nun sosyal medya durumundan mamayla beslenen kız bebek E.E.O. ile ilgili "Tam rahat edelim derken artık çocuk ayak bağı gibi dolandı ayaklarıma, aldık başa belayı." ve "Kırkından sonra bulduk belayı." yazılı paylaşımlar yaptığına işaret edildi.

Dosyadaki tanıklar, Serhat O.'nun ilk alınan ifadeleri ve deliller göz önüne alındığında "Tasarlayarak alt soya, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs" suçunu işlediğinin anlaşıldığına yer verilen mütalaada, baba hakkında 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

Cumhuriyet savcısı ayrıca Serhat O'nun adli kontrol şartlarını ihlal etmesi ve kaçabilme durumu göz önüne alınarak tekrar tutuklanmasını istedi. Davaya taraf olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise Serhat O'nun mütalaada istenilen suçlardan cezalandırılmasını ve tutuklanmasını talep etti.

Sanık avukatının mütalaaya karşı savunma için süre istemesinin ardından ara verilen duruşmada mahkeme heyeti, baba hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek davayı erteledi.