FATİH BATTAR

SONAR Araştırma Şirketi iktidar ve ana muhalefette siyaset yapan Türkiye'nin en beğenilen büyükşehir belediye başkanlarını ve bu büyükşehirlerdeki ilçe başkanlarını ayrıca Türkiye genelinde ilçe başkanlarını araştırdı.

Şirketin yayınladığı rapora göre Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, en beğenilen 20 il belediye başkanları arasında 16.sırada yer aldı.

Yeniden Refah Gençlik Kolları Başkanı Emrah Bebek oldu Yeniden Refah Gençlik Kolları Başkanı Emrah Bebek oldu

Araştırmada seçmene şehrini/ilçesini yöneten başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın en beğendiği hizmeti/icraati soruldu.

EN BEĞENİLEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye genelinde en beğenilen büyükşehir belediye başkanı Erzurum'dan çıktı.

Yüzde 62,3 ile zirvede yer alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i, yüzde 61,1 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu takip etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yüzde 59,6 ile üçüncü sırada yer alırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yüzde 57,4 ile dördüncü sırada, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise yüzde 54,8 ile beşinci sırada yer aldı.

EN BEĞENİLEN İL BELEDİYE BAŞKANI

Türkiye genelinde en beğenilen il belediye başkanı da yüzde 59,8 ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu.

Özcan'ı yüzde 58,2 ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yüzde 57,6 ile Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin takip etti.

EN BEĞENİLEN İLÇE BELEDİYE BAŞKANI

Türkiye genelinde en beğenilen ilçe belediye başkanı ise yüzde 73,4 ile Ankara- Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen oldu.

Taşdelen'i yüzde 68,3 ile Ankara- Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, yüzde 66,6 ile Manisa-Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu takip etti.