Çorum’da okuma yazma seferberliği

Çorumda yetişkinler için okumayazma seferberliği başlatıldı.

Çorum’da okuma yazma seferberliği

RECEP MEBET

Çorum’da yetişkinler için okumayazma seferberliği başlatıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ önceki gün düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında düzenlenen toplantıya, Seferberlik Yürütme Kurulu üyeleri arasında yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, bazı mahalle muhtarları, daire amirleri ve okul müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oturumun açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, okuma-yazma seferberliğinin kapsamı hakkında bilgiler verdi.

OKUMA YAZMA KURSLARI 5 MART’TA BAŞLIYOR

Toplantıda söz alan Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Erhan Yaşar ise konuyla ilgili yapılan çalışmalar ile yapılması planlanan faaliyetleri anlattı.

Katılımın ücretsiz olduğu Okuma Yazma Kursları’nın 5 Mart 2018 tarihinde başlayacağını belirten Erhan Yaşar, kursiyer kayıtlarının Halk Eğitimi Merkezi ve tüm okul müdürlüklerince gerçekleştirildiğini duyurdu.

‘Okuma-yazma bilmeyen kalmasın’ sloganıyla tanıtılan seferberlikle ilgili bilgiler veren Yaşar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılarak okuryazar hale gelmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Seferberlik kapsamında açılacak kursların tanıtımı için çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Halk eğitimi merkezi müdürlükleri organizasyonunda yürütülecek kursları tamamlayanlara okuryazarlık belgeleri verilecek.”

Toplantının kapanışında konuşan Vali Necmeddin Kılıç, hazırlanan programın amacına ulaşması için herkesi okuma-yazma seferberliğine katkıda bulunmaya davet etti.

Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin de değerlendirildiği toplantı, yapılan sunumların ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER