Yüz yüze eğitimde yetki Milli Eğitim'de

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu okullarla ilgili yeni bir karar aldı.

Yüz yüze eğitimde yetki Milli Eğitim'de

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu okullarla ilgili yeni bir karar aldı.

1 Mart itibariyle başlayan kademeli normalleşme ile birlikte köy okulları, 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamıştı.

Çorum’da vaka sayılarının yeniden artışa geçmesinin ardından Hıfzıssıhha Kurulu, okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yetkiyi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bıraktı. 

İşte alınan o karar;

“Yüz yüze eğitim öğretime başlayan, ancak vaka sayılarında hızlı artış olduğu gözlenen okullarda salgının yayılımının azaltılması, öğrenci, öğretmen ve buna bağlı olarak halk sağlığının korunması amacıyla yüz yüze eğitime ara verilmesi, uzaktan eğitime geçilmesi konusunda gerekli kararları almak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yetki verilmesine, bu kapsamdaki uygulamalar hakkında İl Sağlık Müdürlüğüne bilgi verilmesine karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 12:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hitit19
Hitit19 - 2 yıl Önce

Böyle önemli bir konunun sorumluluğunu sadece bir kurumun üzerine bırakmak ne kadar doğru. Sağlık Müdürünün veremediği kararı Milli Eğitim Müdürü nasıl versin.

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 2 yıl Önce

Cumartesi ve pazargünleri tam kapanma yapılmalı tetbirler sıkılaştırmalı yoksa dahada kötüye gidecek.

yakup sayat
yakup sayat - 2 yıl Önce

geçmiş olsun

İşimize bakalım.
İşimize bakalım. - 2 yıl Önce

Az gittik,uz gittik,dere tepe bile gidemeden eğitime arar verdik.Dün biraz dolaştım cafe delilen lüx mekanlar var ya,ana baba günü,masalar da çoğu gençlerden oluşan gruplar,bir şeyler yenip,içildiği için de doğal olarak maskeler yok.Bu iş düzelir mi?Düzelmezs.Alırız,kararı,bir kaç gün sonra iptal yoluna gideriz.Aşı bulmayan çalışan iş adamının çalışmalarından başka beklentimiz de kalmadı.Onun da gerçekleşeceğine kanaatim yok.

eğt
eğt - 2 yıl Önce

Nasıl iştir yahu. Vali karar vermez mi, Milli eğitime bırakıyorum ne demek...

SIRADAKİ HABER