Esnaf Kart, nefes aldıracak

PTT ve Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 'Esnaf Kart'ın tanıtımı yapıldı.

Esnaf Kart, nefes aldıracak

PTT ve Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 'Esnaf Kart'ın tanıtımı yapıldı. 1.7 milyon esnafın kullanması hedeflenen kart için Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Esnaf Kart ile esnaf nefes alacak." dedi.

Yapılan açıklamaya göre, PTT ile Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü'nün sinerjilerini birleştirerek 1 milyon 700 bini aşkın esnaf ve sanatkâra yönelik hazırladığı 'Esnaf Kart'ın tanıtımı yapıldı. İki kurumun işbirliği ile hazırlanan 'Esnaf Kart'ın tanıtımı için gerçekleştirilen törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldı. Tanıtım toplantısına ayrıca Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür de, Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun ile birlikte katıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Tüfenkci, "Esnaf Kart ile esnaf nefes alacak, müşteri yelpazesini genişletecek, finansman ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabilecek" dedi.

ESNAFIN TAMAMI KULLANSIN

Tüfenkci, teknik altyapısını PTT'nin kurduğu sistemle esnafın, malını e-PTTAVM'den yurtiçinde satar gibi sisteme dahil edeceğini, PTT'nin de uluslararası mecralarda satacağını söyledi.

Bakan Tüfenkci, şunları söyledi: "Hangi ilde olursa olsun esnafımızın ürünleri, e-pttavm vasıtasıyla dünyaya sunulacak. Esnafımıza yeni bir ufuk açıyoruz. Bu imkânı tüm esnaf kardeşlerimizin kullanmasını istiyorum. Esnaf Kart ile esnafımız ihtiyaçlarının temininde, finansal araçlara erişimde ve diğer alanlarda sunulan PTTcell, PTTkargo, PTTkep, PTTsigorta, nakit ve değerli taş lojistiği gibi hizmetlerden de indirimli olarak yararlanabilecek."

GÖNDERİME YÜZDE 25 İNDİRİM

Esnaf Kart'ın kayıtlı elektronik posta (KEP) ile gönderim ücretlerinde yüzde 25 indirim sağlayacağını kaydeden Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise, "Kısacası esnaf ve zanaatkârımız artık PTT'nin desteğiyle daha da güçlü olacak" diye konuştu.

22 ÜLKEYLE DEVLET GÜVENCESİNDE TİCARET

Bakan Arslan, iki kurumun sinerjilerini birleştirerek 1 milyon 700 bini aşkın esnaf ve sanatkâra yönelik çıkardığı Esnaf Kart'ın önemli katkı sağlayacağını belirterek, konuşmasına  şöyle devam etti: "Esnaf, PTTBank'tan özel faiz oranlarıyla kredi alabilecek, PTTcell'in özel tarifelerinden, önemli indirimlerle PTTsigorta güvencesinden ve PTTkargo indirimlerinden faydalanacak. e-Ticaret konusunda esnafımızın dışarıya açılması, daha fazla ihracat yapması ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlaması adına bu uygulamayı çok önemsiyorum. e-pttavm.com sitesi sizlerin çok daha rahat ve güvenle ihracat yapmanıza imkân verecek. Sadece 81 ile değil, dünyanın her yerine kolay ulaşmanızı sağlayacak. Kargo ve gümrük masrafı olmaksızın dünyanın her yerine en kolay ihracat yöntemiyle ulaşmanız önemli. e-Ptt AVM satış, pazarlama ve reklam desteği verecek. 22 ülkeye devlet güvencesinde satış yapılabilecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER