TKDK proje başvuruları 27 Mart’ta sona eriyor

IPARD II 3.başvurularının kabulünde sona gelindiği belirtildi.

TKDK proje başvuruları 27 Mart’ta sona eriyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, 21 Aralık 2017 tarihinde çıkılan IPARD II 3.Başvuru Çağrı İlanı kapsamında, 12 Şubat 2018 tarihinde başlanan proje başvurularının kabulünde sona gelindiği belirtildi.

TKDK İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer konu hakkında yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere TKDK bu çağrı ilanıyla "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" (302) tedbirinde, bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi, zanaatkarlık ve katma değerli ürün işletmeleri, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ve yenilenebilir enerji yatırımları ile Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbirinde süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üretimi sektörlerine yönelik yatırımları destekliyor" dedi.

İl Koordinatörü Yalvaçer, 3.Başvuru Çağrı İlanıyla desteklenen her iki tedbire ait proje başvuruları için online sisteme giriş ve proje başvuru paketlerinin teslim tarihleri hakkında ise şu bilgileri verdi:

"Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme, tedbiri için online başvuru sistemi 27 Mart 2018 tarihinde saat 21.00' de kapatılacaktır. Online başvuru sistemindeki tüm işlemlerin (başvuru girişi, evrak yükleme, tamamlama, yazdırma vb.) belirtilen tarih ve saate kadar tamamlanması gerekmektedir. Online başvuru sistemine kayıt yapılan projelere ait başvuru paketleri ise 30 Mart 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Koordinatörlüğüne teslim edilmelidir.  "Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar" tedbiri için online başvuru sistemi 10 Nisan 2018 tarihinde saat 21:00'de kapatılacaktır. Online başvuru sistemindeki tüm işlemlerin (başvuru girişi, evrak yükleme, tamamlama, yazdırma vb.) belirtilen tarih ve saate kadar tamamlanması gerekmektedir. Online başvuru sistemine kayıt yapılan projelere ait başvuru paketleri ise 13 Nisan 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Koordinatörlüğüne teslim edilmelidir."

TKDK tarafından yapılan duyurularda ilave süre uzatımı yapılmayacağının ifade edildiğini kaydeden Yalvaçer, olası mağduriyetleri önlemek açısından proje sahiplerinin başvurularını, belirtilen son tarihleri beklemeden biran evvel online sistem üzerinden yaparak, başvuru paketlerini teslim etmeleri yönünde, uyarıda bulundu. Yalvaçer, proje hazırlama aşamasında yatırımcılara her türlü desteğin verildiğini ve yatırımcıların proje hazırlıklarını hızlandırarak tamamlamaları gerektiğini de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER