Aydın’dan mitinge davet

Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Samsun’da düzenleyecekleri mitinge tüm kamu çalışanlarını davet etti.

Aydın’dan mitinge davet

Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Samsun’da düzenleyecekleri mitinge tüm kamu çalışanlarını davet etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde adına yakışır bir şekilde kutlamak, çalışma hayatının sorunlarını gündeme getirmek için Samsun’da olacaklarını belirten Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, “Türkiye Kamu-Sen olarak yalnızca kamu görevlileri için değil işçilerimiz, işsizlerimiz, emeklilerimiz, gençlerimiz için hak yolunda mücadele veriyoruz” dedi.

Selim Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, çalışanlarımızın haklarının korunup geliştirilmesi yolunda 27 yıldır millet ve vatan aşkıyla yürüttüğümüz mücadelemizi milli değerlerimizden feyz alarak, devletimizi bütün çıkarların üstünde tutarak yürüteceğimize dair kararlılığımızı bir kez daha haykırmak için Samsun'dayız.

Çalışanın hakkını alması için verdiğimiz mücadelede, sesimizin daha gür çıkması, sorunlarımızın gündeme getirilmesi ve çözüm yollarının bulunması konusunda 1 Mayıs’ın bizler için taşıdığı anlam ve değer son derece büyüktür. Ülkenin toplam gelirinden, herkesin adil miktarda pay alamaması, paylaşım sırasında belli grup ya da kişilerin kollanması, gelir dağılımının bozulmasına, haksızlığa ve yersiz zenginleşmeye neden olmaktadır. Haksız kazanç ve yersiz zenginleşmenin sonucunda; açlık ve yoksulluk tehlikesiyle baş başa kalan ve çalıştığı halde geçimini sağlayamayan bir toplum ortaya çıkar. Hiçbirimiz çalıştığı, çabaladığı halde yoksul olmak istemeyiz. Kimsenin emeğinin sömürülmesine göz yumamayız. Bu noktada ortak çıkarlarımızı korumak için bir araya gelerek, güç birliği yapmamız zorunlu hale gelir. Biz; sendikacılığı maaş pazarlığından çok, haksızlığa karşı verilen mücadelenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu nedenledir ki 1 Mayıs’ın emeğinden başka sermayesi olmayan çalışan, işsiz, yoksul, esnaf ve ev hanımlarının bir araya gelerek haksızlıklar karşısında seslerini yükselttiği ve güç birliği yaptığı gün olması gerektiğine inanıyoruz.
İşçisiyle, memuruyla, işsizi ve emeklisiyle hep birlikte büyümesine katkıda bulunduğumuz milli gelirin hakça paylaşılması, sosyal devlet ilkesinin hayata geçirilmesi ancak adaletsizliğe “dur” diyen bireyler ve kurumların çoğalmasıyla mümkün olacaktır.” (Haber Merkerzi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER