Belediye’de taşeron işçilerin kadroya geçişinde sona doğru

1244 kişinin sınava girerek başarılı oldu.

Belediye’de taşeron işçilerin  kadroya geçişinde sona doğru

Çorum Belediye birimlerinde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasında son aşamaya gelindi. Süreç içerisinde yapılan tahkikatlar neticesinde şartları kanunlara uyan ve mülakata girmeye hak kazanan 1246 kişinin mülakat sınavı sona erdi.

4 GÜNLÜK İTİRAZ SÜRESİ BAŞLADI

“Taşeron işçilerle ilgili çalışmaları yürüten Sınav Komisyonu önemli bir süreci tamamladı” diyen Sınav Komisyonu Başkanı Ahmet Yabacıoğlu, sınavda başarılı olanların 19.03.2018 tarihinden itibaren kurumsal.corum.bel.tr internet adresinden ilan edildiğini ve 4 günlük ilan ve itiraz süresinin de başladığını söyledi.  

Yabacıoğlu, “Taşeron işçilerle ilgili Çorum Belediyesi Personel Limited Şirketi’ni Belediye Meclisimizde aldığımız bir kararla daha önceden kurmuştuk. İçişleri Bakanlığımızdan izin bekliyoruz. İşçilerimiz önümüzdeki aydan itibaren bu şirketin bir elamanı olarak çalışmaya başlayacaklar. İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı uygulama yönetmeliğine göre süreç devam ettirilecektir. Çalışma şekillerinin belirlenmesi için yönetmelik onayını bekliyoruz. Taşeron işçilerimizin arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam ediyor. 1 Nisan’dan itibaren buradan gelecek sonuca göre Belediye bünyesinde geçişler yapılarak süreç tamamlanacak. İşçilerimiz çalışmakta oldukları belediyemizin ilgili birimlerinde görevini sürdürecekler. İşçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER