Çanakkale Menüsü ikram edildi

Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103'ncü yıl dönümü dolayısıyla vatandaşlara buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulundu.

Çanakkale Menüsü ikram edildi

Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103'ncü yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda vatandaşlara, o günün şartlarını hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulundu.

Çanakkale Menüsü ikram programına Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve eşi Havva Candan, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık, Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı ve vatandaşlar katıldı.

Çanakkale Savaşı'nın zorluklarını, yokluğun ve sıkıntının boyutlarını anlatmak ve elde edilen zaferin ne derece önem arz ettiğini hatırlatmak amacıyla vatandaşlara “Çanakkale Menüsü” ikram ettiklerini belirten Belediyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “103 yıl şanlı ecdadımız büyük bir destan yazdı. Şimdi ise ecdadımızın torunları Afrin’de destan yazıyor. Bu vatan için canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER