Çarşamba Pazarı ücretli otopark oluyor

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çarşamba Pazarı’nın artık ücretli otopark olarak kullanılacağını açıkladı.

Çarşamba Pazarı ücretli otopark oluyor

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çarşamba Pazarı’nın artık ücretli otopark olarak kullanılacağını açıkladı.

Sayıştay’ın Çarşamba Pazarı’nın ücretli otopark olarak kullanılması yönünde bir kararı olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, “Sayıştay’ın Çarşamba Pazarı raporu doğrultusunda ihale çalışmaları yaptık ve bu kapsamda plaka tanıma sistemi ve diğer teknik malzemelerin kurulumu yapılacak. Çarşamba Pazarı Çarşamba günlerinin dışında ücretli otopark olarak kullanılacak. İşletmesini de Belediye yapacak. İlk olarak Karakeçili Otoparkını da geçtiğimiz aylarda Belediyemiz işletmeye başladı. Belediye olarak işleteceğimiz ikinci otoparkımızı Çarşamba Pazarına yapacağız. Yapılacak olan ihale işletme ihalesi değildir. Teknik alt yapının kurulumu için ihale yapılacak. Çorum Belediyesi bizzat kendisi orayı işletecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga
Tolga - 3 yıl Önce

Yan tarafta AVM nin kapalı otoparkı var üstelik ücretsiz. AVM nin otoparkı çok yoğun olacak. Çekilmez

Salih
Salih - 3 yıl Önce

Bir bu eksikti.Pazarı ordan kaldıracağına yaptığına bak.Vatandaşa eziyet.Rezillik

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Milleti Ahlatci AVM ye girmeye zorlama girisimi. Yilda 9 milyon kisinin ziyareti az herhaldeki Belediye AVM onunu parali parka ceviriyor. yada Ahlatci goruntu kirliliginden rahatsiz sorunu bu sekilde cozmeye calisiyorlar

mesut
mesut - 3 yıl Önce

"Sayıştay’ın Çarşamba Pazarı’nın ücretli otopark olarak kullanılması yönünde bir kararı olduğunu ifade eden Başkan Aşgın"
karar mı öneri mi? bunun kararını Sayıştay değil belediyeler verir.

SIRADAKİ HABER