‘Çimento fabrikası arazisine kongre merkezi önerisi

Saadet Partisi geçmiş dönem Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, çimento fabrikası arazisi ile ilgili fikrini paylaştı.

‘Çimento fabrikası arazisine kongre merkezi önerisi

ENİSE AĞBAL ÜŞÜMÜŞ
Saadet Partisi geçmiş dönem Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, çimento fabrikası arazisi ile ilgili fikrini paylaştı.

Çorum’un ihtiyacı olan kongre merkezinin bu alanda yapılmasının uygun olacağını ifade eden Cıdık, Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’ni örnek gösterdi. 

Çimento arazisinin yerinin değerlendirilmesi ve şehrin doğuya doğru büyümesinin planlı olmasının Çorum’un imar planlamaları ve geleceği için önemli bir girişim olduğunu belirten Cıdık, “Özellikle hava kirliliğinin çok olduğu şehir merkezinin oksijeni doğu ve kuzeydoğu bölgesidir. Bu açıdan öncelikle çimento arazisini Çorum’a kazandıran Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın olmak üzere TSO Başkanımız Çetin Başaranhıncal’a, katkı sağlayan milletvekillerimize ve bürokratlarımıza derin saygılarımı sunuyorum.

Bir vatandaş olarak çimento fabrikası sosyal tesislerinin bulunduğu alanın Çorum’a yakışır bir şekilde kongre merkezi yapılmasına acil ihtiyaç var. Ankara Ticaret Odası (ATO)’nın Kongre Merkezi örnek olabilir. Büyüklü küçüklü salonları, sosyal alanları, yemekhanesi, oto parkı vs hepsi yerli yerinde. Çorum çimento fabrikasının sosyal tesisinin olduğu yer üniversitenin tam karşısı. Konum itibariyle hem üniversiteye hizmet eder hem de Çorum halkına. Çevre yolunda bir üst geçitle kampüse de bağlantı kurulur. Çevre yolu olması sebebi ile ulaşımı da kolay olur. Hatta bir tane otel ya da yüz kişilik misafirhane yapılabilir.” dedi.

Cıdık, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın çimento fabrikası arazisi ile ilgili istişare toplantıları sürerken, kendisinin de bir akademisyen olması sebebi ile bu konuya sıcak bakacağını umduğunu söyledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

Bak arkadaş al sana bir kocatepeci daha kardeşim proje yapın ne işe yarar kongre merkezi sayın belediye başkanı bak sana bir proje alana anadolunun en büyük ekonomi sitesini kur hem iş hem kazanç ekonomi sitesi derken o alan da Kuyumcular,pırlantacılar .borsacılar.emlakçılar .bankalarlar . yeni nesil bilişim en nihayetinde sıcak paranın döndüğü bir site ama sadece Çoruma değil Türkiyeye değil dünyaya açılan pencere gerçi yapılan yolları görünce ufkunuz bu kadara bakar mı bilmiyorum

hakan onan
hakan onan - 2 yıl Önce

Adamdaki ufka bak kongre merkezini yap boş boş orda atıl dursun.
iyiki başkan olmamış.

eğt
eğt - 2 yıl Önce

Aynen doğru.

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

Çorum ne çektiyse böyle boş beleş şeylerden çekti sen şimdi çimento fb arazisine bu şehrin milyonlarını yatıracak faizle Çorum halkını borçlandıracaksın sonrada senede 3-5 kez kongre düzenlenecek diye saray yaptıracaksın yok öyle şey yazıktır günahtır değilmiki israf haram yeter artık israf düzeni bitti.Saygılar

yorumcu
yorumcu - 2 yıl Önce

Yüzyılın önerisi. :)

hemşehri
hemşehri - 2 yıl Önce

essahdan bişey gibi gongıreyi napacaan. daş ocağnın oraya yap gongreyi.

Corumlu
Corumlu - 2 yıl Önce

Evet başkan adayı ağzı olan proje diye kongre salonu istiyor. Yeminle Bir saadetli olarak sana oy vermek istemedim sizin üslupbunuz başkanlık kapasitesine yeterli değil

adnan cıdık
adnan cıdık - 2 yıl Önce

çorumumuzun gelecektede ihtiyacına cevap verecek similetörlü (anında tercümeli) uluslar arası panel,konfranzs 1500.kişilik bir salona ihtiyacı var. Aynı zamanda çevre illerede bu konuda ev sahipliği yapa bilir.


SIRADAKİ HABER