Çorum kirli siyasete mahkum edilmemeli

Çorum’da, siyasetin tüm ayak oyunlarını becerebilen, her türlü ahlaksızlığı mübah gören anlayışı benimsemiş ve hiçbir ahlaki sınır tanımaksızın rakiplerini alt etmeyi marifet kabul etmiş siyasi anlayışın sahip olduğu bir kez daha gözle görülüyor.

Çorum kirli siyasete mahkum edilmemeli

HABER-YORUM/EROL TAŞKAN

Çorum’da, siyasetin tüm ayak oyunlarını becerebilen, her türlü ahlaksızlığı mübah gören anlayışı benimsemiş ve hiçbir ahlaki sınır tanımaksızın rakiplerini alt etmeyi marifet kabul etmiş siyasi anlayışın sahip olduğu bir kez daha gözle görülüyor.

Tüm bunları ifade ederken, ne yazık ki diyerek, mahcubiyetle yazıyor olsam da, maalesef gerçek böyle.

Siyaseti kendi hegamonyası altında tutmayı marifet bilmiş insanlar, elbette her dönemde var oldu ama Çorum bu zamana kadar da böylesini görmemişti.

Siyaset memlekete hizmet etme kapısı olmasına rağmen, kendi ikbal kapılarını açıp, kendi geleceğini mamur etmek için çalışan akıllar, her türlü cinlik ve sahtekarlığı kendisine mübah gördü.

Tüm bunları anlatıyor olmamın sebebi, Çorum Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili kurulan tuzaklar, yapılan çirkinliklerdir.

AK Parti Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili isim açıklamasında yaşananlar tüm kamuoyunun malumu zaten. İsimlerin son anda nasıl değiştiğini, son halini nasıl aldığını bilmeyen yok.

Gelelim son mevzulara. Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk bile “Yeter Artık” seviyesinde yazdığı yazısında olup biteni anlatıyor.

Son günlerde sahte anketlerle de bu tezviratlarını kuvvetlendiren fitnecilerin, Genel Merkez Yöneticileri’nin açıklamaları ve anketlerin sahte olduğunu ve bu anketleri yaptıranlar hakkında soruşturma başlattıklarını ve bunların teşkilat üyeleri olması durumunda ise en ağır disiplin cezasını uygulayacaklarını beyan etmesi üzerine elleri boşa çıktı.

Bu kez de hazırladıkları yalan yanlış dosyalarla emellerine ulaşmaya çalışan ekip ya da ekipler, iftiralarla dolu dosyalarını AK Parti Genel Merkezi’nin kilit noktalarına ulaştırmaya çalışıyorlar. Ancak AK Parti aday adaylarına sahip çıktığını ifade edip, iftiralar karşısında adaylarını korudukça, yalancılar ve fitneciler iyice azgınlaşıyorlar.

Elbette ki siyasi rekabet olacaktır, ancak ahlaklı olmak kaydıyla.

Mesele şahıslardan öte, Çorum siyasetinin getirildiği noktadır ki, milleti siyasetten soğutan da korkulu bir mayın tarlası yapan da bu anlayıştır.

Kendi değerlerimizi, ellerimizle yok ettikçe kazanan 3-5 kişi, kaybeden ise Çorum’un geleceği olacaktır. Artık Çorum halkının yaka silkelediği bu fitneci-fesatçı siyaset bezirganlarından kurtulmanın vakti geldi ve geçiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 4 yıl Önce

MALESEF AKP YÖNETİMLERİNDE YANLİŞLARIN HESABINI SORAN DENETLEYEN MEKANIZMA YOK. HERSEY AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİNDEN İBARET. BU YÜZDEN ÇORUMDAKİ AKP SİYASETÇİLERİ AYNI KİŞİLER. KAYBEDEN ÇORUM. EN KISA ZAMANDA BU PİSLİKLERİ YAPANLARDAN HESAP SORULMALI VE CEZALARI KESİLMELİKİ DAHA TEMİZ İNSANLAR GELSİN .AMA ZOR .....

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Neden ?
Objektif olmuyorsunuz?
Belediye Başkan Adayı !!
Ayet yazmış.Tamam
Amenna
Ağır cezada dosyanız var mı?
bu dosyanın içeriği nedir?
Varsa dava sonuçlandı mı
Varsa Berat verildi mi?
Biz Ahlaksız ve Dolandırıcı
Aday istemiyoruz
Niçin araştırmıyorsunuz
Şehri hırsızlara mı bırakalım
Sizin gayeniz nedir
Vebal denilen şeyler var

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Aşkın'ın İŞKUR ile ağır cezada davası varmış diyorlar. Konu ise "kamu zararı" imiş

Hacı
Hacı - 4 yıl Önce

Valla ben bilmiyorum Erol bey açıklada bende öğreneyim isim açıklanırken yapılanları dönem fırıldakları

Arslan adnan türk oglu
Arslan adnan türk oglu - 4 yıl Önce

Çok yazık olanları gördükçe duydukça midem bulanıyor bu arkadaşların hepsi aynı gemide degilmi acaba diye düşünüyorum bu arkadaşların hepsi serum etkinliğe soyunmuş kişiler Allah ıslah etsin basın olarak sizlerinde acaba suçunuz varmı diyerek diye de düşündeki acaba corumlu olup yukarıdan karistiranlarda durmalı karışmamalı keşke halka güvenip on secimyapilsa daha iyi olurdu aday atanmış madem bu atanan kişiyi kabul etkiyeceksiniz orada istifa erebilseydiniz keşke bel altı siyaset çoruma ve çoğunluğa hiç yakışmıyor her adaya her partiliye söylüyorum cunki seçimler geçiyor geçiyor biz hep bu memlekette yaşıyoruz ve yaşayacağız herkeze saygılar ve başarılar dilerken memleketimize kim seçilirse diğerlerini otekilestirmemeli ve hepimiz seçilene yardım etmeliyiz çorum olarak işimiz zor ve Allah yardımcımız olsun saygilarimla

Çorumlu
Çorumlu - 4 yıl Önce

Bu adamlar Muzaffer kulcuye diş geciremeyince türlü oyunlarla başkanı koltuktan ettiler. Ve aynı oyunlarla şimdiki adayı alt etmeye çalışıyorlar, çünkü bu aday halkın adayı ve o çetenin nemları kesilecek Allah büyük bu iftirayı yanlarına bırakmaz inşAllah.

Biz Varız
Biz Varız - 4 yıl Önce

Kirli siyaset sadece Çorum'damı heryerde ama artık kurtuluş için alternatif var

Faruk
Faruk - 4 yıl Önce

Çorum da siyaset yapmak ne zormuş hizmet için yola çıkana destek olmak yerine üzerine basıp kendileri biryerlere gelmek istiyor yazık kaybeden kim yine Çorum


SIRADAKİ HABER