Genel Sağlık İş sözlü ‘sınav değişikliğini’ yargıya taşıyor

Genel Sağlık İş Sendikası Çorum İl Temsilcisi Yalçın Çiftçi, Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme ile Sözlü Sınav Usul ve Esaslarına tepki gösterdi.

Genel Sağlık İş sözlü ‘sınav  değişikliğini’ yargıya taşıyor

Genel Sağlık İş Sendikası Çorum İl Temsilcisi Yalçın Çiftçi, Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme ile Sözlü Sınav Usul ve Esaslarına tepki gösterdi.

Yalçın Çiftçi, Genel Sağlık İş olarak “usul ve esaslar” diye belirtilen bu aldatmacayı yargıya taşıyacaklarını belirtti.

Devletin işleyişinde hak ve adaletin tek kriter olması, hizmetlerin yürütülmesinde liyakat ve yeterlilik temel alınmasını gerekirken, siyasi iktidarın adam kayırmacı, ‘bizden olsuncu’ anlayışı esas aldığını iddia eden Yalçın Çiftçi, “Genel Sağlık-İş olarak iktidara yakın olanın değil, çalışkan ve liyakatlı olanın hak ettiği yerlere gelmesi gerektiğini savunduk. Dedik ki objektif, denetlenebilir, hesap verilebilir olun. Dedik ki hukukun üstünlüğünün yerine bir şey koymaya çalışmayın. Dedik ki hak ve hukuktan başka yol yoktur, aramayın. Dedik ki usulsüz ve hukuksuz iş yapmayın. Özveri ile çalışan binlerce sağlık emekçisini ayırmayın, ayrıştırmayın, küstürmeyin. Ama görülmektedir ki, bu durum halen devam ediyor ve Genel Sağlık-İş’e yine yargı yolu, yine Mahkeme koridorları görünüyor. Bıkmıyoruz, yılmıyoruz, yorulmuyoruz, asla pes etmiyoruz. Kimse bıkıp, umutsuzluğa kapılıp mücadelemizden vazgeçeceğimizi beklemesin. Yolumuz Atatürk’ün yoludur. Yolumuz çağdaş Türkiye yoludur.

Hukuksuzluğun ve adam kayırmacılığın önüne kendimizi siper ediyor ve tüm emekçiler adına ‘sözlü sınav’ aldatmacasının tamamını yargıya taşıyoruz.

Aklımızla dalga geçilmesini kınıyoruz. Hangi yöntemle kimlerin nerelere getirilmek istendiğini biliyoruz. İnanıyoruz ki yargı size yine yine dur diyecek. Hukuksuzluğa hayır diyecek ve biz sizin takipçiniz olacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER