Kömürcü esnafı mağdur!

Çorum’da faaliyet gösteren kömürcü esnafı, apartman ve işyerlerinde artık yakıt olarak kömürün yakılmaması yönünde karar alan Mahalli Çevre Kurulu kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ettiler.

Kömürcü esnafı mağdur!

Çorum’da faaliyet gösteren kömürcü esnafı, apartman ve işyerlerinde artık yakıt olarak kömürün yakılmaması yönünde karar alan Mahalli Çevre Kurulu kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ettiler.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Çorum Kömür ve Odun Satıcıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Mert,  5 Mart 2020 tarihinde alınan Mahalli Çevre Kurulu kararı ile 2020-2021yılı döneminde kaloriferli apartman ve iş merkezlerinde yakılan kömürlere yasak getirildiğini hatırlatarak, “Bu yasakla birlikte biz ömürcü esnafı mağdur olmuştur. Çünkü daha önceden ithalatçı firmalardan yapmış olduğumuz bağlantılarımız var. Ayrıca kömür yakan apartman ve işyerleri de bizler kadar mağdur olmuştur. Apartman ve işyeri sahiplerinin kömür depolarında artan kömürleri de vardır” dedi.

Hava kirliliğine sebep olan kömürden başka birçok sebepler olduğunu ifade eden Mustafa Mert, “Oysaki yasaklanan kaloriferlik kömürlerin yapılan analiz sonuçlarında çok iyi olduğu Bakanlık incelemelerinde mevcuttur” diye konuştu.
Dünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik bir krizin olduğunun bir gerçek olduğunu dile getiren Mert, “Bu dönemde kömürcü esnafının mağduriyetinin giderilmesi için Sayın Valimizden ricamız Mahalli Çevre Kurulu kararının yeniden gözden geçirilmesidir. Konuyla ilgili Çorum Milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanımız Sayın Yusuf Ahlatcı’dan da desteklerini esirgemeyeceklerini umuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salim Yılmaz
Salim Yılmaz - 1 yıl Önce

Tabi canım biz zehir solumaya devam edelim, yeter ki kömürcüler mağdur olmasın !!!!
Yahu ne kadar bencil insanlar olduk. 10 kişi para kazanacak diye Çorum zehirleniyor, El İnsaf !!!

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Kömürünüzü dogalgaz olmayan yerlere satın çorumun havası çok kirli kesinlikle kömür yasaklanmalı

BUHARALI
BUHARALI - 1 yıl Önce

İNSAN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİMİ, TEMİZ HAVA ALMADAN ÖNEMLİMİ. BİZENE KÖMÜR ESNAFINDAN BAŞKA İŞ TUTSUNLAR. AYNI MANTIKLA DÜŞÜNÜRSEK TÜPCÜ ESNAFI İÇİNDE DOĞALGAZI BIRAKIP TÜP ALALIM. PES DOĞRUSU.

eğt
eğt - 1 yıl Önce

kömürcülere çare bulalım, doğru. AMA apartmanda kömür yakma olmaz artık, hava kirliliği insan sağlığını tehdit ediyor...

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Nefes alamıyoruz nefes, neyi gözden geçirecekler.

DEVANELİ
DEVANELİ - 1 yıl Önce

ZEHİRLENDİĞİMİZ YETER ARTIK ! 2006 DAN İTİBAREN BÖYLE OLMALIYDI . İDARECİLER VAZGEÇTİLER YILLARCA BİZİ ZEHİRLEDİLER.

Ekrem konar
Ekrem konar - 1 yıl Önce

Kömürcü mağdur olmasın diye biz mi zehirlenelim ne biçim haber bu

murat
murat - 1 yıl Önce

SENELERCE KAÇ MİSLİNE KÖMÜR SATTINIZ. DOLARLA HEMDE....HEPİNİZ KÖŞEYİ DÖNDÜNÜZ. DAHA MAĞDUR OLDUK DİYOSUNUZ....DOĞAL GAZ YAKIYORUM. DEVLETİMİZ KAZANSIN.
İNŞALLAH YERLİ VE TEMİZ YAKIT İCAD EDİLİRDE DOLARLARIMIZ GAZLA DA DIŞARI GİTMEZ..


SIRADAKİ HABER