TOKİ Çorum’da zemin etüt raporu hazırlayacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 5 ildeki 3 bin 500 konut için zemin etüt raporu hazırlatacak.

TOKİ Çorum’da zemin etüt raporu hazırlayacak

FATİH BATTAR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 5 ildeki 3 bin 500 konut için zemin etüt raporu hazırlatacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Çorum, Ordu, Samsun, Sinop, Amasya illerinde hayata geçirilecek 3 bin 500 adet ‘Toplu Konut Projesi’ için zemin etüt raporu hazırlanması hizmet alımı işi ihale edecek.

Çorum, Ordu, Samsun, Sinop, Amasya illerinde yapılacak 3500 adet ‘Toplu Konut Projesi’ için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile 11 Şubat’ta ihale edilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma uraz
Fatma uraz - 3 yıl Önce

Tokı önce gelsinde kendi yaptırdığı evlere bi baksın heryeri çöktü evler çatladı neyi denetleyecek daha kendi yaptigini denetleyememiş gelsinde önce çorumda yaptirdigina bi baksın

YALAN YOK
YALAN YOK - 3 yıl Önce

ÇORUM ilimizin tamamı 1. Derece Deprem Bölgesi ve Kuzey Anadolu Fay Hattı Üzerine kuruludur. Bunu bizim deprem uzmanları ve bilimsel ölçümler ortaya koymuştur. Peki TOKİ Neyin Zemin Etüdünü yapacak, prosedür gereği kağıt üzerinde yapılacak tabiki yoksa fay hattının geçmediği bir yer yok ki ilimizde. Yer tercihi umarım şehir içinde düz araziler tercih edilmez. Şehir dışında dağ bayır yerler daha sağlamdır fakat rant yoktur.

SIRADAKİ HABER