Vergi Dairesi’nde olay!

Çorum Vergi Dairesi’nde dün mesai bitimine doğru yaşanan tartışma karakolda bitti.

Vergi Dairesi’nde olay!

RECEP MEBET
Çorum Vergi Dairesi’nde dün mesai bitimine doğru yaşanan tartışma karakolda bitti.

Edinilen bilgilere göre, veznelerin saat 16.00’da kapanmasına kızan bir mükellefin sinirlerine hakim olamayarak memurlarla tartıştığı bildirildi.

Yaşanan tartışmanın büyümesi sonucu şahıs, olay yerine çağrılan polis tarafından gözaltına alındı.

Bahçelievler Polis Merkezi’nde sorgulanan şahsın, görevli memurun şikayetinden vazgeçmesi ve tarafların uzlaşması sonucu serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
candan
candan - 2 yıl Önce

MEVZUAT GEREĞİ VEZNELER, SAAT 16.00'DA KAPANIR. HİÇBİR MEMUR KENDİ KAFASINA GÖRE DE VEZNE AÇILIŞ KAPANIŞ SAATİNİ BELİRLEMEZ. AYRICA MÜKELLEF, VERGİ DAİRESİNE GİTMESİNE GEREK KALMADAN DA İNTERNET ÜZERİNDEN VERGİSİNİ ÖDEYEBİLİR.

Yakup
Yakup - 2 yıl Önce

Vatandaş haklı,memur haklı suç kimde?mevzuAT haksız.istenirse tatilde bile açılan vezne ne hikmetse bir saat erken kapanır.bir vezne biraz geç kapatsa sorun çözülür.benim başıma aynısi geldi.vezneci olmayan bir memur aldı iş görüldü.

ALİ AK
ALİ AK - 2 yıl Önce

memura vezneyi hangi saatte kapatması gerektiğini amiri emreder, memurun suçu ne, ayrıca o gün yapılan işlemlerin ve muhasebesinin yapılması için tüm Türkiyede sistem heryerde 16 da kapanır, sen ısrarla işlem yap diyorsun, adam kapalı bilgisayarda ne yapsın, çok acelen varsa çıkarsın müdürüne ona müracaat edersin, eğer yapılabilecekse zaten yapılır, kapalı sistemde iş yapacaksın diye mantıksızca ısrar etmenin anlamı nedir, herkes bilmeden üfürmesin

İzah
İzah @ALİ AK - 2 yıl Önce

Çok güzel izah etmişsiniz.Ancak son cümlede kullanılan üfleme kelimesi tozu dumana katmış.Yorumun ayarını bozmuş.Yorumların altında beğendim veya beğenmedim eklentileri var.Okuyucular yazılanları bu eklentilerden değerlendirip,beğenip,beğenmediklerini gösteriyorlar.

Serkan.balli
Serkan.balli - 2 yıl Önce

Arkadaslar.cok.calisiyor.yazik.anlayana

Denetmen
Denetmen - 2 yıl Önce

Vaktinden ömce kapanıyorsa sıkıntı büyük!!

Keyfiyet ilan olunur.
Keyfiyet ilan olunur. @Denetmen - 2 yıl Önce

Vaktinden önce vezne kapanıp,memur iş görmüyorsa keyfiyet vardır.İdare görevini yapmalıdır.

SIRADAKİ HABER