‘Yavruturna Mahallesinin talepleri yerine getirildi’

Vali Necmeddin Kılıç, halk günü toplantıları kapsamında Yavruturna Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

‘Yavruturna Mahallesinin talepleri yerine getirildi’

M.BURAK YALÇIN

Vali Necmeddin Kılıç, halk günü toplantıları kapsamında Yavruturna Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin de katılımıyla Eti Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıda konuşma yapan Vali Necmeddin Kılıç, Yavruturna Mahallesiyle ikinci defa bir araya geldiğini, ilk toplantıda talep edilen her şeyin yerine getirildiğini belirterek, “Bir mahalleden gelen taleplerin karşılanması çok güzel. Bugün itibariyle 3 bin 800 öğrencimize öğlen sıcak çorba veriyoruz. İl Özel İdaremizin katkılarıyla. Dereniz kapatılması ile ilgili bir talebiniz olmuş. Derenin kapatılması artık Başbakanlık genelgesine göre mümkün değil. Sizin talebiniz olup da yerine getiremediğimiz tek bu var.” dedi. 

‘METRUK EVLERİN YIKILMASI İÇİN TALİMAT VERDİM’

Metruk evlerin yıkılmasıyla ilgili de talimat verdiğini ifade eden Vali Kılıç, “Metruk evlerin yıkılmasıyla ilgili OHAL yasasına göre bize verilen bir yetki var. Emniyet ve Jandarma’ya talimat verdim. Metruk evlerden tehlike arz edenleri yıkacaklar. Hizmetler noktasında sizden gelen talepler bizim proje yapmamızı kolaylaştırıyor. Ne yapmamız gerektiğini bize öğretiyor. Halk günlerinden çok istifade ettik.” diye konuştu.

Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ile Emniyet Müdürü Murat Kolcu’da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taylan Tan
Taylan Tan - 5 yıl Önce

Günaydın imar durumuna kat sayısındaki adaletsizliği nede çare 1. kulaksız sokak en az 5 kat olmalı Caminin civarı 5 kat ara sı 3 kat karakol Altı 5 kat yarısı 8 kat bu adaletsizliğide giderin saygıdeğer sayın valim çok tşk ediyorum sizlere

SIRADAKİ HABER