Yeni hizmet binası 3 yıl sonra faaliyete geçiyor

Yapımına 2018 Nisan ayında başlanan İŞKUR yeni hizmet binası 12 Nisan’da hizmete giriyor. 

Yeni hizmet binası 3 yıl sonra faaliyete geçiyor

Yapımına 2018 Nisan ayında başlanan İŞKUR yeni hizmet binası 12 Nisan’da hizmete giriyor. 

2019 yılı Ocak ayında iki işçinin asansör boşluğuna düşmesi sonucu hayatını kaybetmesi ile inşaat durmuştu.  Kazadan dolayı müteahhit firma sıkıntı yaşamış ve inşaat 1 yıl boyunca devam etmemişti. İŞKUR yeni hizmet binası ile ilgili Kasım 2019’da Çorum’a gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeli haberi vermiş ve binanın tamamlanması için 5 milyon TL ödenek Aralık ayında gönderilmişti. Ödeneğin gelmesinin ardından 2020 yılında yeniden ihalesi yapılan bina 12 Nisan itibariyle faaliyete geçiyor. 

Konu ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak yaklaşık 15 yıldır hizmet verdiğimiz binamız Mimar Sinan Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:4’ teki yeni yapılan hizmet binamıza taşınıyoruz. Yeni binamız 12/04/2021 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacaktır.” denildi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇORUM
ÇORUM - 2 yıl Önce

ALİ ŞAHAN BEYİN GİDER AYAK ÇORUMA YAPTIĞI MÜTHİŞ ESERİ İÇ DİZAYNINI SİVAS LI MOBİLYACILAR İLE YAPTIĞI ÇORUMLU YATIRIM CI VE ESNAFINA NANİK YAPTIĞI ÇORUMUN İŞKURU YAZIKLAR OLSUN UTANMA BAZI ŞEYLERİN ÖNÜNE GEÇMİŞ LAFA GELİNCE ÇORUM ESNAFI İLE EL ELE HANGİ EL NEREYE??????

SIRADAKİ HABER