Yeni otobüsler tamam

Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş., önümüzdeki 10 yıl boyunca şehir içi toplu taşımada kullanacağı otobüsleri belirledi.

Yeni otobüsler tamam

RECEP MEBET

Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş., önümüzdeki 10 yıl boyunca şehir içi toplu taşımada kullanacağı otobüsleri belirledi.

Çorum Belediyesi ‘Toplu Ulaşım Hatları İhalesi’ni aldıktan sonra çeşitli firmalarla görüşen Ulaş A.Ş., şartname doğrultusunda 12 metre boyunda 50 adet sıfır kilometre otobüs satın aldı.

30 MİLYON TL’LİK İMZA

Bursa’da üretilen Akia marka otobüsleri inceleyen şirket yöneticileri, yaklaşık 30 milyon TL’ye mâl olan satın alma sözleşmesini imzaladı.

Akia Genel Müdürü Remzi Baka ile sözleşmeye imza koyan Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz, 2018-2028 yılları arasında toplu ulaşımda kullanılacak olan ‘Akia Ultra LF12’ model halk otobüslerinin Çorum’a hayırlı-uğurlu olmasını diledi.

Ulaş A.Ş. Başkan Yardımcısı Mustafa Uzan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Gayretli, Bektaş Yavuz, Seyit Ahmet Bolat ve Arif Kaşmer’in de hazır bulunduğu protokol imzasının ardından açıklamalarda bulunan İsmail Hakkı Melendiz, 25 adetlik ilk teslimatın Haziran ayında gerçekleşeceğini, geriye kalan otobüslerinse Temmuz ayına kadar Çorum’a getirilerek hizmete sunulacağını söyledi.

Çorum halkının huzur ve güvenli ulaşımı için tüm ayrıntıları düşündüklerini anlatan Melendiz, yeni dönemde toplu taşıma hizmetlerinin çıtasını daha ileri taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Engellilerin rahatlıkla kullanabileceği tipte alçak tabanlı ve rampalı Akia otobüsler, 7 Temmuz 2018 tarihinden itibaren şehir içi toplu ulaşımda aktif olarak kullanılmaya başlanacak.

ŞEHRİN YENİ YÜZÜ: AKİA

Akia Hess Otomotiv Sanayi tarafından üretilen halk otobüsleri, İstanbul, Ankara, Antalya ve Bursa başta olmak üzere pek çok büyükşehirde toplu taşımada kullanılıyor.

Aynı zamanda metrobüs üreticisi de olan Akia, 9 ve 12 metrelik halk otobüsü modelleriyle adından söz ettiriyor.

‘Şehrin yeni yüzü’ sloganıyla tanıtılan Akia Ultra LF12, Mercedes motorlu,  klimalı, alçak tabanlı ve engelli rampalı olması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Tam donanımlı karoseri ve ekonomik yakıt tüketimiyle de toplu taşıma sektörünün tercihi haline gelen Akia hakkında yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Üretim aşamasında sektörün beklentileri ve yolcuların ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan Akia Ultra LF12, sade ve modern dış dizaynı ve iç kapasitesiyle sınıfının lideri olacak düzeyde. Ferah bir yükseklik, yolcu kapasitesi, tam alçak taban zemini, iniş ve binişlerde sağladığı genişlik, mükemmel düzeydeki koridoru ve havuzu ile araç içi kapasitesi büyük beğeni topluyor. Mercedes motoru ve kaliteli donanımı ile Belediyelerin ve özel halk otobüsü işletmecilerinin isteklerine tam anlamıyla cevap veren Akia, büyükşehirlerin ardından Anadolu’nun dört bir yanında boy gösteriyor.”

İlerleyen günlerde Çorum’da görücüye çıkacak yeni halk otobüslerinin, sektörün ihtiyaçları ve halkın beklentilerine cevap vermesi temennisiyle hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu arabada koltuk yok
bu arabada koltuk yok - 5 yıl Önce

youtubeden baktım. neden az koltuklu araba tercih ediliyor. arabanın rengini değil modelini millete sorun. ayıptır yahu.

ekrem kara
ekrem kara - 5 yıl Önce

internet sitesinden inceledim gerçekten Türk malı ve Gurur verici çok güzel araçlar yapmışlar .

SIRADAKİ HABER