Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi Başkanı (TÜRKAD) hemşehrimiz Av. Mehmet Sarı, İmam Hatip öğrencileri ile bir araya geldi. ÇORİMDER binasında öğrencilerle buluşan Sarı, öğrencilerin sorularına içtenlikle cevap verdi.

Yapılan açıklamaya göre, kısaca öz geçmişini anlatarak konuşmasına başlayan Av Mehmet Sarı, kendisini dinlemeye gelen öğrenciler ile tek tek tanıştı.
 

‘İMAM HATİP NESLİ, ÜLKENİN GELECEĞİNE HİTAP EDİYOR’
Bu öğrencilerin ileride ülkenin geleceğine dair kararlar verebileceğine değinen Sarı, "Tabiri caizse ülkenin at başı denilecek meselelerine imza atacak kişiler imam hatipliler. İmam Hatip nesli üzerinden baktığımızda İmam Hatip nesli gerçekten bugün ülkenin geleceğine hitap ediyor" diye konuştu. 
Türk milletinin medeniyet dokusunun üzerinde İmam Hatip neslinin olduğuna vurgu yapan Sarı, "İmam Hatip okullarından Cumhurbaşkanı çıkar" sözünü sürekli telaffuz ediyoruz. Bu söz aslında bize büyük bir mesuliyet yüklüyor. Bu mesuliyeti göz ardı edersek, o zaman çetin bir mücadelenin parçası olabilir miyiz" şeklinde konuştu.

‘İMAM HATİP NESLİ KENDİNDEN VAZGEÇMİŞ ÖNCÜ BİR KUŞAKTIR’
“İmam hatip neslinin bir parçası olmak kendi önceliklerinden vazgeçmiş öncü bir kuşağa dâhil olmaktır" diyen Sarı konuşmasını şöyle sürdürdü: İmam Hatip nesli kendinden, kendi önceliklerinden vazgeçmiş bir nesildir. İnsan işine samimiyetle başlarsa yanına gayreti de korsa sonu geliyor. Gerçekten kendimizi önemli bir vazifenin önemli bir hizmetin, insanlığa hizmetin bir parçası olarak göreceğiz. Bunun "Mihenk taşlarının" döşenmesi lazım. Sonuç olarak gayretin bir parçası olmalıyız. Çok çalışalım, konsantre olalım, ne istediğimizi bilelim, ona ilişkin fedakârlıkların da hiçbirinden kaçınmayalım. İnanın bundan sonra başarı gelir. Önce kişi kendini bulmalı, kişi kendini bulduktan sonra taşacak, ondan sonra da insanlara faydalı olma süreci başlar. Allah yeryüzünde insanlar ne isterse onu veriyor, hiç kimse istemediğine nail olmuyor. Mevla kim ne isterse onu önüne getiriyor ona hakkında hayırlısını veriyor. Bu nedenle her zaman dua edelim.”
Sarı, konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

(Haber Merkezi)