Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ÖTV ve KDV indirimlerinin üç ay daha devam edeceğini açıkladı.

Bakan Albayrak: "Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun."
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettireceklerini bildirdi.


Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Enflasyonla topyekun mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı, uğurlu olsun."


ÖTV ve KDV indiriminin 3 ay daha uzatılması Çorum’da esnafların yüzünü güldürdü. Beyaz eşya ve mobilyacı esnafı kararı sevinçle karşılarken; esnaf ÖTV ve KDV’nin kalıcı olmasını bekliyor.


Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 1 Kasım’da yürürlüğe giren ÖTV ve KDV indirimi beyaz eşya ve mobilyacı esnafının yüzünü güldürmüştü ancak 31 Aralık’ta sona erecek kampanya esnafı kara kara düşündürürken, esnafın imdadına Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yetişti. Bakan Albayrak, ÖTV ve KDV indiriminin 3 ay daha uzatıldığını açıkladı.