Ünlü: Kimse ülkücü öğrencileri hedef alamaz

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Yavuz Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, Hitit Üniversitesi'nde bazı hocaların ülkücü öğrencilere yönelik baskı ve tehdit dili kullandığını iddia etti.

Ünlü: Kimse ülkücü  öğrencileri hedef alamaz

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Yavuz Ünlü, yaptığı yazılı açıklamada, Hitit Üniversitesi'nde bazı hocaların ülkücü öğrencilere yönelik baskı ve tehdit dili kullandığını iddia etti.
Söz konusu davranış ve fiillerin FETÖ veya PKK tarzı olduğuna vurgu yapan Yavuz Ünlü, provokasyona dikkat çekerek, yetkililerden müdahil olmalarını istedi. 

"Geçen zaman gösterdi ki; gayrı milli yapılar devletin muhtelif kurumlarında yapılanmaya çalışırken üniversiteleri de es geçmemiş, bilakis üniversiteler üzerinde hakimiyet sahasını genişletmek adına çeşitli şekillere bürünerek kadrolaşma gayretinde olmuşlardır. Devletimiz atlatılan badireyi göz önünde bulundurmalı, milletimizin geleceğine kastedecek gayrı milli unsurlara göz açtırmamalı, yaşam alanı açmamalıdır. Dün FETÖ'nün uyguladığı taktiği bugün diğer gruplar farklı kisvelere bürünerek uygulama gayretindedir. Devleti yönetenler bu konuda uyanık olmalı, milletimizi tekrar bir kaosun, kuşatmanın ortasında bırakmamalıdır. Zira bu meselenin sorumluluğu yüksek, vebali ağırdır. Bu meseleye göz yuman, kulak tıkayan bu ağır sorumluluktan kurtulamaz, tarih karşısında yargılanmaya mahkum olur. Yüce Türk Milletinin vebalini alan, yarın ruz-ı cezada binlerce şehidin milyonlarca gazinin hakkını ödeyemez. Hak katında rezil rüsva olur." diyen Yavuz Ünlü açıklamasında şunları söyledi; 

"Bugün üniversitemizde Ülkücü arkadaşlarımızı hedef alan, onlara tehditler savurma cesaretini gösterenler dikkate alınması gereken tehlikeli isimlerdendir. Bu şahıs bilinçaltında yatan bölücü fikirleri, etnik asabiyetini sözde ümmetçilik kisvesi altında gizlemeye çalışarak Türk Milliyetçilerine savaş açmaktadır. Bu şahsın PKK seviciliği tescillidir. Geçmiş dönemde MYO'da Öcalan soy isimli bir öğrenciyi özellikle seçip onun adına konsey seçimlerinde faaliyet yürütmeye kalkışması da PKK seviciliğinin tescilidir. Buradan devletimizin yetkililerini özellikle de bu şahsın amiri konumundaki Üniversite Rektörünü uyarıyoruz. Milliyetçi Ülkücü öğrencileri provoke eden bu şahıs hakkında gereğini yapmazsanız milli birlik ve kardeşlik ortamı zarar görecektir. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi memleketimizin ve milletimizin menfaatinedir. Ayrıca bir uyarı da bu şahsın kendisinedir. Görevi eğitim olan bu şahıs başka işlerle meşgul olmayı bırakıp öğrencilere faydalı olmaya çalışmalıdır. Konsey başkanının Ülkücü olmasından rahatsızsa yeniden öğrenci kaydı yaptırıp arkadaşımızın karşısına aday olarak çıkmasını kendisine salık veririz. Bu şahıs kimin gölgesine saklanıyor, kimin sayesine sığınıyorsa onlar da bilmelidir ki Türk milletinin sabrını sınamaya kalkanların sonu hiç iyi olmamış, hep hüsranla sonuçlanmıştır." 

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Ünal
Hüseyin Ünal - 4 yıl Önce

Bu yazı gerçeği yansıtmıyor bir an evvel kaldırınız.

Çorumlu
Çorumlu - 4 yıl Önce

Allah başka dert vermesin sizinde ne büyük derdiniz varmış be reyis.

SIRADAKİ HABER