Diyanet İşler Başkanlığı organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek Çorumlu umrecileri bilgilendirmek amacıyla Çorum İl Müftülüğü tarafından "Umre Hazırlık Kursu Eğitim Seminerleri" düzenlendi.

Bir 3 kişi, ders çalışan insanlar, kürsü ve haber odası görseli olabilir

Müftülük Konferans Salonu’nda verilen seminer, Şube Müdürü Servet Türkoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken açış konuşmasını yapan Şube Müdürü Abdulmuttalip Tatlılıoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde yapılan umre seminerlerinin önemine değinerek umrecilere seminerlerde verilecek derslerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Çorumlu Müftü Tokat'ın ilçesine atandı Çorumlu Müftü Tokat'ın ilçesine atandı

Sunumunu yapmak üzere kürsüye gelen İl Müftü Vekili Adem Aygül, umre ibadetinin önemine vurgu yaparak “Hz.Peygamber(sas), Mescidi Nebevi ve Medine” konularında umrecilere önemli bilgiler verdi.

Bir 12 kişi ve ders çalışan insanlar görseli olabilir

Seminerde, "İbadet bilinci ve Umre İbadeti", “Umrenin hikmeti ve Umre’deki sembollerin anlamı”, “Umre yolculuğundan önce maddi-manevi hazırlık ve Bir arada yaşama bilinci ile Temel Sağlık Bilgileri” ve "Kadınlara Özgü Bilgiler" konulu sunumlar yapılarak umreciler bilgilendirildi.

Seminerde sonunda, seminere katılan umrecilerimize “Katılım Belgesi” verildi.

Bir 2 kişi, kürsü ve yazı görseli olabilir