Sungurlu’da ortaokul öğrencileri arası şiir okuma ve lise öğrencileri arası resim yapma yarışması ödül töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen “12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleri kapsamında İlçe Müftülüğünce ortaokul öğrencileri arasında ezbere şiir okuma ve liseler arası resim yapma yarışması düzenlendi.

Mecliste komisyon gerginliği Mecliste komisyon gerginliği

Diyanet İşleri Başkanlığınca, istiklal ve istikbalimizin teminatı olan gençlere yönelik yürütülen dini, sosyal ve kültürel içerikli çalışmaların sürekli hale getirilmesi, toplumda milli ve manevi değerlerimize yönelik farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmada, öğrenciler şiirlerini duygulu ve etkili bir şekilde okumaya çalıştı.

İlçe Müftüsü Süleyman Eroğlu, yarışmaya katılan tüm öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik etti. Eroğlu, yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti ve öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Editör: Çorum Hakimiyet