Büyük üstad anıldı Büyük üstad anıldı

Çorum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ceyhan Baran, yaptığı basın açıklaması ile “Eczacılık Günü”nü kutladı.

Eczacıların, sağlık sisteminin en vaz geçilmez meslek grupları arasında yer aldığını belirten SMMMO Başkanı Ceyhan Baran, “Eczacılık, sağlık hizmet sunumunun ve sağlık endüstrisinin en önemli ve hayati unsurlarından biridir. Bu mesleğe mensup eczacılarımız toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi adına büyük bir sorumluluk bilinciyle görevlerini ifa etmekte, bu anlamda bir bakıma hastalara tıbbi danışmanlık hizmeti vermektedirler” dedi.

Eczacıların, birinci derece sağlık hizmeti sunumu gerçekleştiren sağlık danışmanı olarak halk sağlığının korunmasında temel bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Baran, “Eczacılar hastaların doğru ilaçları doğru şekilde kullanmalarını sağlamak adına hastalara ilaçlarını sunmalarının  yanı sıra bilgi vermek, öğretmek ve bazı durumlarda destek olmak gibi ilave sorumlulukları da bulunmaktadır. Eczacılarımız, ülkenin her köşesinde gece gündüz demeden insanların sağlığı için verdikleri hizmet ile her türlü övgüyü hak ediyor. Sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ihtiyacın, üretimini ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılığı, özveri ve gayret içerisinde sürdürmekte olan tüm eczacılarımızın Eczacılık Günü'nü kutluyorum” şeklinde belirtti.