Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi, Üçtutlar Mahallesi Adil Candemir Parkı yanı Ilıca 1. Sokak numara 13’teki yeni binasında eğitim-öğretime devam ediyor.
Tecrübeli eğitimci Mustafa Şimşek’in kurucusu olduğu kolejin Okul Müdürlüğü’nü ise eğitime yıllarını vermiş bir isim olan Ahmet Camcı yürütüyor.
Eğitim-öğretim alanındaki çalışmaları hakkında bilgi veren Kurucu Temsilcisi ve Matematik Öğretmeni Çağrı Şimşek, bugüne kadar binlerce öğrenciyi hedefledikleri yükseköğretim kurumlarına hazırlayan Mustafa Şimşek’in eğitimde marka bir isim olduğunu söyledi.


DERSANECİLİKTEN KOLEJE
“1994 yılında Tek Seçenek Dersanesi olarak eğitim hayatına başlayan kurumumuz, 2001 yılında Bil Dersanesi adını aldı. 2015 yılında Çorum’un ilk temel lisesi olan ‘Özel Çorum Temel Lisesi’nin ardından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda ‘Özel Mustafa Şimşek Koleji’ni hizmete sunduk.
Şehir merkezinde kolay ulaşılabilir, ferah bir ortamda eğitim-öğretime sunduğumuz 6 katlı kolej binamızda 14 ve 16’şar kişilik 17 adet derslik, laboratuvar, spor salonu, resim atölyesi, kütüphane ve etüt salonu, kantin ve 700 metrekarelik bahçemizle öğrencilerimizin hizmetindeyiz.


‘ÖĞRENCİLERİMİZİ HEDEFLEDİKLERİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ’
Alanında tecrübeli isimlerden oluşan eğitim kadromuzla, öğrencilerimizi hedeflerine ve geleceğe hazırlıyoruz. Geçmişten bugüne, binlerce öğrenciyi hedefledikleri üniversitelere yerleştiren kurumumuz, yeni adresinde yenilenen yüzüyle faaliyetlerini sürdürüyor.
Yıllardır ödün vermediğimiz başarı ve kalite odaklı eğitim felsefemizle öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.”