Emek Partisi (EMEP) Çorum İl Örgütü, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi İl Genel Meclisi aday listesini Seçim Kurulu’na teslim etti.

Ziraat Odası yağmur duası düzenleyecek Ziraat Odası yağmur duası düzenleyecek

EMEP İl Başkanı Muharrem Özünel, Çorum’da 12 ilçede İl Genel Meclisi için aday gösterdiklerini açıkladı.

Özünel, Çorum Merkez’de önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Hıdır Aygün’ü, Sungurlu’da Mustafa Satılmış’ı, Alaca’da Ünal Yalçın’ı, Ortaköy’de Müslüm Çevik’i, Dodurga’da Feyzullah Aygün’ü, Mecitözü’nde Oktay Gültekin’i, Oğuzlar’da Haydar Kaya’yı, Boğazkale’de Ali Ekber Üşüdür’ü, Osmancık’ta Aziz Küçük’ü, Kargı’da Selami Keçelioğlu’nu, İskilip’te Rıza Uysal’ı, Uğurludağ’da da İlhami Topal’ı aday gösterdiklerini bildirdi.

Yaklaşık 40 gün sonra yapılacak yerel seçimleri “kentlerin kâr ve rant kaynağı olarak yağmalanmasına karşı bir mücadele süreci” olarak nitelendirdiklerini kaydeden EMEP İl Başkanı Muharrem Özünel, Çorum’da yaşayan işçi ve emekçilerin, gençlerin, kadınların, kamu emekçilerinin, köylülerin bu süreçte siyasete aktif bir şekilde katılması gerektiğini belirtti.

Emek Partisi adaylarının tamamının işçi ve emekçi kökenli olduğunu belirten Özünel, yerel yönetimlerde mutlaka işçi ve emekçilerin yer alması gerektiğini söyledi.