‘Askerimizin güçlü bir merhameti ve adalet duygusu var'

Askerlere moral vermek, Çorum halkının sevgisini ve dualarını iletmek, Osmanlı'nın sefer yemeği olan İskilip Dolmasını ikram etmek amacıyla...

‘Askerimizin güçlü bir merhameti ve adalet duygusu var'

Askerlere moral vermek, Çorum halkının sevgisini ve dualarını iletmek, Osmanlı'nın sefer yemeği olan İskilip Dolmasını ikram etmek amacıyla AK Parti Çorum Teşkilatları ile  Kilis'te ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, "Bölgemizde moraller oldukça yüksek" dedi.

Salim Uslu, katıldığı A Haber'de Haktan Uysal'ın hazırladığı Memleket Meselesi programında Zeytin Dalı Harekatını ve gündemi değerlendirdi.

AK Parti Çorum Teşkilatı olarak Kilis'e yaptıkları moral ziyareti hakkında da bilgiler veren Uslu, "Kilis'e Kahraman askerlerimize moral vermek için geldik.  Kahramanlarımızın, bölge halkının, esnafının morallerinin çok yüksek olduğunu gördük buda bizi oldukça memnun etti. Kilis'te, Farklı etnisitelerden insanların "Bayrak İnmesin, Ezan Dinmesin Türkiye Bölünmesin" diyerek yekvücut olmaları bizlere moral verdi.  Kilis'te askerimize 41 bir kere maşallah demek için İskilip Belediyemiz tarafından 41 kazan getirerek 500 yıllık gelenek olan Osmanlı Sefer Yemeğini ve sarı altınımız sarı leblebimizi ikram ettik" dedi.

"Kahraman Mehmetçiğimiz Raco'da destan yazdı" diyen Uslu, "Kahraman askerlerimizin ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gördük. Bu ülke asla bölünemez, bu millet asla teslim olmaz. Cumhurbaşkanımız'ın "Dünya 5'ten büyüktür" sözü şimdi bir kez daha görülmüştür" şeklinde kaydetti.

 "Zeytin Dalı Harekatı birkaç gerçeği ortaya çıkartmıştır. 35-40 yıldır terörle mücadele eden bir ülkeyiz. Uluslararası terörizmle mücadele ettiğini iddia eden Ülkeler ve BM var. Burada Birleşmiş Milletlerin ahlaksızlığı, kimi ülkelerin ikiyüzlülüğü ortaya çıkmıştır. Birleşmiş Milletler ve NATO'nun temel işlevini ortadan kaldırdığı ya da yitirdiği ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın "Dünya Beşten Büyüktür" sözü şimdi tecelli etmektedir ve gerçekler ortaya çıkmaktadır. NATO bizi, terörizmle karşı karşıya bıraktı.  Özgür Suriye Ordusundan gelen bir asker; "Türkiye ordusu çok güçlü fakat merhamet duygusu çok yüksek olduğu için de biz yavaş ilerliyoruz. Bu güç bizde olsaydı şimdi daha hızlı ilerlemiştik" demiş. Bizdeki merhamet duygusu, şefkat, hassasiyetler Batı'nın tarihinde bile yok. Merhamet duygusu, insan sevgisi, adalet anlayışı bizi yücelten anlayıştır. Bu duygusuzluk ve anlayışsızlık yüzünden ABD geliştirdiği yüksek teknolojiye, savaş yöntemlerine rağmen İran'da çölde uçakları havada kalmıştır. Irak'ta, Afganistan'da çökmüştür. Burada da er geç çökecektir. Bizim askerimizin, güçlü bir merhameti, sevgi ve adalet duygusu var" ifadelerini kullandı.

İttifak konusunu da değerlendiren Uslu, "Solda ittifak yapmak istiyor ve Abdullah Gül ya da İlhan Kesici'yi sahneye sürmek istiyorlar. Çünkü sol bir adayın milletin kahir ekseriyetinden oy alma imkanı yok. Solda adı geçen isimler ya da Kemal Kılıçdaroğlu gücü yetiyorsa aday olsun görelim.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kesinlikle aday olmayacak. Çünkü parlamento dışında kalma olasılığı çok yüksek. Hal böyle olunca çok bağıran insanın haklı olduğu anlamına gelmiyor. Sadece gürültüleri fazla çıkıyor. Sayın Kılıçdaroğlu Afrin Harekatını destekliyormuş gibi gözüküyor ama Afrin'e girmeyin demeye getiriyor. 15 Temmuz'da yaptığı gibi yapıyor. CHP çok parçalı bir parti. Kendi içerisinde ittifaklardan oluşmuş bir yapı var. Hal böyle olunca bir gün önce söylediği ile bir gün sonra söylediği kafa karıştıran söylemleri ortaya çıkıyor. Toplumun tutarlılık testi var ve hafızası da kuvvetlidir" diyerek sözlerini tamamladı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah aygün
Emrah aygün - 4 yıl Önce

Canını yediğim .. Gurban olurum seni yaradana..

SIRADAKİ HABER