Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Tüm emekçilerimiz ve eczacılarımız ve de eczane çalışanlarımız için kutluyorum” dedi.

1 Mayıs’ın, emek ve dayanışmanın gücünü yücelten, işçilerin hak arama mücadelesinin simgesi olan bir günü olduğunu kaydeden Erol Afacan, “Bu anlamlı günde, emeğin kutsallığını bir kez daha hatırlatmak ve emekçilerin haklarının korunması için mücadeleye devam etmenin önemini vurgulamak istiyorum. Eczacılar olarak biz de, sağlık sisteminin önemli bir parçası olarak, hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Emeklerimizle, insan sağlığının korunmasına ve hastalarımızın yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunuyoruz. Ancak, emekçilerin bugün de birçok sorunla karşı karşıya olduğunu biliyoruz. Zorlu çalışma koşulları, düşük maaşlar, hak ihlalleri ve güvencesizlik gibi sorunlar, emekçilerin yaşamlarını olumsuz etkiliyor. Bu sorunların çözümü için, tüm emekçilerin dayanışma içinde olması ve haklarını savunması gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde mücadele ettiğimiz sürece, daha adil ve eşitlikçi bir toplum inşa edebileceğimize inanıyorum.

Kargı ormanlarında bulunan yavru baykuş koruma altına alındı Kargı ormanlarında bulunan yavru baykuş koruma altına alındı

Bu vesileyle, tüm emekçilerimize ve eczacılarımıza ve de eczane çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, sağlık, huzur ve refah diliyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)