Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin "Erbakan Hoca"sı,  Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Milli Görüş Hareketi’ne lise yıllarından itibaren gönül verdiğini ve rahmetli Necmettin Erbakan Hoca’nın siyasi ve ilmi görüşlerini her daim kendilerine rehber edindiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, doktorasını da Milli Görüş Hareketi üzerine yaptığının altını çizdi.

Çorum'da üç ayrı kazada 3 kişi yaralandı Çorum'da üç ayrı kazada 3 kişi yaralandı

Çorum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelerde, uyguladıkları belediyecilik anlayışında merhum Necmettin Erbakan’ın fikirlerinden, uygulamaya koyduğu projelerden esinlendiklerini kaydeden Başkan Aşgın, “Merhum hocamızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Ömrünü insanlığa ve halkına adayan muhterem hocamız iyiyi, doğruyu, güzeli, adaleti tesis etmek için ve Allah’ın rızası için mücadele etti. Çok zorluklar çekti. Engeller çıkarıldı. Ama hiçbir zaman onun vatanına ve milletine olan şefkatinde, merhametinde bir eksilme olmadı. Ömrünü memleketinin, milletinin faydasına olacak işlere adadı. Onun hedeflediği, yerli ve milli sanayi çalışmaları şimdi hızla ilerliyor, onun yetiştirdiği kadrolar, Hocamızın hedeflediği hizmetlerle Türkiye’mizi büyük bir güç haline getirdi. O’nun hizmetlerini asla unutmayacağız” dedi.

Merhum Necmettin Erbakan’a gönül veren, O’nun mücadelesini kendilerine şiar edinen, O’nun mefkuresini rehber edinenler olarak O'nun gösterdiği hedefler doğrultusunda canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Aşgın, “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı, vefatının 13. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Rabbimden muhterem hocamıza gani gani rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)